Infostart.hu
eur:
357.08
usd:
313.45
bux:
142467.45
2026. július 13. hétfő Jenő

Kalocsa mindent visz

A szombatra várt erős lehűlés miatt ma nagyon figyeljük a hőmérőket, de érdemes nézni a történelmi rekordokat is. Ma mindent Kalocsa visz.

Kalocsa szombaton a hőmérsékleti rekordok városa, ugyanis mintegy 100 évvel ezelőtt ebben a városban mérték a napi legalacsonyabb, majd néhány évvel később a legmagasabb hőmérsékletet. 1902-ben a kalocsai mínusz 20,7 fok volt a leghidegebb december 11-én, míg 1915-ben ugyanitt, ugyanezen a napon 17,1 fokot regisztráltak - írja az Időkép.

Most ez a jeles nap átlagos hőmérsékletet hozott Kalocsának: szombaton kora reggel mínusz 4 fok volt a városban.

Címlapról ajánljuk

A magyar növekedés új képlete – mi határozza meg Magyarország növekedési pályáját a következő években?

Egy magyar vállalat ma gyakran nem azért nem tud szintet lépni, mert nincs megrendelése, hanem mert nincs elég jól képzett szakembere, drága az energia, és a legértékesebb tapasztalt dolgozói túl korán esnek ki a munkából. Közben a német autóipar, a nearshoring és a Balkán felértékelődése új lehetőségeket nyit. Magyarország növekedési pályája a következő évtizedben attól függ, hogyan tud maj élni ezekkel.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×