Infostart.hu
eur:
383.92
usd:
328.34
bux:
122668.63
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince

Szájer József Sopron díszpolgára lesz

Sopron díszpolgára lesz a város szülötte, Szájer József, a Fidesz európai parlamenti képviselője; a közgyűlés csütörtökön hozott határozatáról az önkormányzat szóvivője tájékoztatta

A megküldött döntésben indoklás nem szerepel; Kuslics Balázs tájékoztatása szerint az a december 14-i átadáskor, a laudációban hangzik majd el. A címből minden esztendőben egy adományozható.

Az Európai Parlament honlapján olvasható életrajz szerint Szájer József 1961-ben született Sopronban, a budapesti Eötvös Loránd Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerzett diplomát 1986-ban, a következő évben az intézmény Római Jogi Tanszékének egyetemi tanársegédje; egyetemi adjunktusa lett. A Fidesz alapító tagja, 1993-94-ben választmányi elnöke, 1996 és 2003 között a párt alelnöke. 1994 és 2002 között ő volt a Fidesz parlamenti frakcióvezetője is.

Címlapról ajánljuk

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett, nem találják őket a hatóságok.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

Hozzányúl a rezsicsökkentéshez a kormány!

A csütörtöki Kormányinfón a legtöbb kérdés a januári nagy hideg miatti, rezsit érintő kormánydöntéssel kapcsolatban érkezett Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszterhez. Egyelőre annyi ismert, hogy a kormányban felállt egy munkacsoport Lantos Csaba energiaügyi miniszter vezetésével és a részletek kidolgozása a következő egy hétben valósul meg. Megismételte Gulyás Gergely, hogy a januári rezsistopnak nevezett kormányzati lépés a gázfogyasztás többletéből fakadó lakossági tehernövekedést kompenzálja, a költségvetés terhére. Egyelőre még nem dőlt el, hogy milyen költségvetési lépéssel hozzák létre ennek a fedezetét.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×