Infostart.hu
eur:
357.27
usd:
312.56
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

Mészáros József: Átláthatóbbá kell tenni a nyugdíjrendszert

Átláthatóbb nyugdíjrendszer kialakítását sürgeti az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság júliusban hivatalba lépett új vezetője. Mészáros József az InfoRádió Aréna című műsorában elmondta, hogy az állampolgároknak egész életük során tisztában kellene lenniük azzal, hogy havonta mennyi pénzt fizetnek be a kasszába, és ebből mekkora nyugdíjra lesznek jogosultak idős korukban. Hozzátette: a józan ész szabályai szerint kialakított nyugdíjrendszert érdemes működtetni Magyarországon.

Világos szabályok alkotására van szükség, hogy aki a közösségért tesz, azt megjutalmazzák, aki nem tesz, az pedig ne legyen potyautas. Minderről vitát kell kialakítani a közvéleményben, hogy konszenzus teremtődjön, mert jelenleg nem világos, hogyan is működik a nyugdíjrendszer, és kinek mi jár ebből - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság júliusban hivatalba lépett új vezetője. Mészáros József szerint konszenzus esetén joggal várhatják el, hogy az emberek részt vegyenek az intézmény fenntartásában.

Az átláthatóságot tekintve a nyugdíjbiztosítónak van adóssága és feladata, valamint a jogalkotónak is szükséges olyan lépéseket megtenni az intézményrendszer átalakításában, amelyek transzparensebbé teszik, hogy miből keletkezik a nyugdíj - fejtette ki.

Mészáros József kiemelte: az állampolgároknak egész életükben tisztában kellene lenniük azzal, hogy milyen szabályok mentén állapítják meg a nyugdíjat, mert a jelenlegiek között el lehet tévedni, illetve mekkora nyugdíjra lesznek jogosultak.

A józan ész szabályai szerint kialakított nyugdíjrendszert érdemes működtetni Magyarországon - vélekedett az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóság vezetője. Mészáros József hozzátette: nem külföldi nyomásra kell tiszta helyzetet teremteni az ellátórendszerben, hanem a felnövekvő generációk miatt.

Hanganyag: Hlavay Richárd

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
„Újrajátsszák” ma este Bostonban a katari vb-elődöntőt

„Újrajátsszák” ma este Bostonban a katari vb-elődöntőt

Legutóbb hivatalos mérkőzésen a 2022-es világbajnokság elődöntőjében találkozott egymással a mai bostoni negyeddöntő két résztvevője, a francia és a marokkói válogatott. A Kékek akkor 2–0-ra nyertek – de a mostani esélyeit latolgatva alig-alig lehet abból a meccsből kiindulni.

Öt pernye a Tisztítótűzből – Fideszes érintettségű ügyekben is feljelentéseket tett a kormány

A csütörtöki kormányszóvivői tájékoztatón Magyar Éva és Köböl Anita öt olyan ügyről beszélt részletesen, amelyek egyenként több tízmilliárd forintot érintenek, és amelyek feljelentésig vezettek a kormány részéről. Van olyan is, amelyben azonos programokra különböző jogcímen ment is kiment nagy összegű támogatás, de a sajtófigyelés is igen tempósan drágult az évek során. Részletek.
Jó a hangulat Amerikában, kapaszkodnak a tőzsdék

Jó a hangulat Amerikában, kapaszkodnak a tőzsdék

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. Az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel indul a nap. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár. Az amerikai tőzsdéken jó hangulatban zajlik a kereskedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×