eur:
393.11
usd:
367.05
bux:
65939.26
2024. április 24. szerda György

Már nyomtatják a szavazólapokat

Elkezdődött az áprilisi országgyűlési választások szavazólapjainak a nyomtatása. A nyomdai költségek várhatóan 600-700 millió forintra rúgnak majd.

Nyolc és fél millió szavazólapot és ugyanennyi borítékot nyomtatnak ki keddig az Állami Nyomdában. A dokumentumok mellett 120 kilométernyi nemzeti színű szalagot és 120 ezer tollat juttatnak el legkésőbb péntekig a megyeszékhelyre, illetve az egyéni választókerületek székhelyére, ahonnan később továbbítják a dokumentumokat a mintegy 11 ezer szavazókörbe.

A szavazólapokat, ahogyan az az ajánlószelvények esetében is történt, többféle biztonsági jellel - például mikroírással és UV-fényt visszaverő festékkel - látják el. Ez utóbbi egyebek mellett a választás évét mutatja az UV-lámpa alatt.

A szavazólapokra összesen 814 egyéni jelölt és 117 területi lista kerül fel. A legkisebb területi listás szavazólapot Somogyban kapják majd a választók - azon csupán négy párt szerepel. A legtöbb párt, szám szerint kilenc, a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei listán lesz.

Egy szavazólapból a legkevesebbet, mindössze 35 ezer példányt, Veszprém megyében készítik, a legtöbbet, másfél milliót pedig a fővárosi listából nyomtatják.

A választás nyomdai költsége az Országos Választási Iroda számítása szerint előreláthatóan 600-700 millió forint, ám a végösszeg függ például attól is, hogy a második fordulót hány helyen kell megtartani.

Az országgyűlési választáson a voksolásra jogosult több mint nyolcmillió választópolgár csaknem 11 ezer hazai szavazókörben adhatja le a voksát. Az első szavazók száma valamivel meghaladja a százezer főt. A 88 külképviselet valamelyikében az első fordulóban 8801-en, a második fordulóban ennél kevesebben, 8711-en kívánnak szavazni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×