Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Mi lesz a vidéki stúdiókkal? - újabb vita az MTV-ben

Vonja vissza a regionális stúdiók bezárására vonatkozó döntést a Magyar Televízió ügyvezetője - szólította fel Medveczky Balázst pénteken határozatban a közmédiumot felügyelő közalapítvány kuratóriuma.

Résztvevők tájékoztatása szerint egyhangúlag, 24 igennel döntött így a testület, amely arra is felszólította a tavaly március óta elnök nélkül működő intézmény irányítóját: biztosítsa, hogy folyamatosan adásba kerüljenek a kisebbségi, a regionális és a vallási műsorok..

A közmédium szerdai közleménye szerint csoportos létszámcsökkentés lesz az MTV-ben, felszámolják a regionális stúdiókat, megszűnik a magasabb jövedelműek béren kívüli juttatása is; ezt azzal indokolták, hogy "a parlament többsége minden fillér költségvetési céltámogatást elvont az egyébként is alulfinanszírozott közmédiumtól".

A tizenkilenc magyarországi megyei önkormányzatot tömörítő Megyei Önkormányzatok Országos Szövetségének még aznap határozottan tiltakozott a lépés ellen, másnap így tett nyolc egyház is.

Az MTV üzemi tanácsa (üt) a lépés jogszerűségét vitatta; a Kapuvári Gábor üt-elnök által az ügyvezetőhöz intézett levél szerint a létszámcsökkentést a testület "a Magyar Televízió számára előnytelen csonkításnak, egy 30 éves hagyomány feladásának, illetve törvényben szabályozott közszolgálati feladataink ellátása veszélyeztetésének tartja". Az üt szerint a leépítésről szóló bejelentés formailag hibás.

"A vidéki stúdiók teljes felszámolása" ugyanis egyenértékű a cég szervezeti és működési szabályzatának módosításával, márpedig ehhez - egy tavaly nyári kuratóriumi elnökségi döntés alapján - a tulajdonosi testület jóváhagyására van szükség, ezt pedig nem kapta kézhez az üt.

Az MTV közlése szerint legkorábban januárban kaphatják meg az előzetes értesítést a Magyar Televízió csoportos leépítésben érintett munkatársai; az intézmény 165 alkalmazottja dolgozik vidéken, közülük várhatóan 160 embert érint a csoportos létszámcsökkentés.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×