Infostart.hu
eur:
354.2
usd:
311.32
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Távozik posztjáról Komáromi Endre

Csütörtöki hatállyal indoklás nélkül visszavonta Komáromi Endrének, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti főosztályvezetőjének kinevezését az országos rendőrfőkapitány. Bencze József egyúttal Óberling Józsefet nevezte ki a posztra.

Az ezredes az elmúlt 20 évben közlekedésrendészeti szakterületen dolgozott. Az igazságügyi és rendészeti miniszter tavaly a Nemzeti Közlekedési Hatóság állományába vezényelte, ahol stratégiai és módszertani igazgató volt. A rendőrség tájékoztatása szerint Komáromi Endrének felajánlották a főkapitányi tanácsadói beosztást, de azt nem fogadta el, ezért nyugállományba helyezték.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×