Infostart.hu
eur:
365.51
usd:
315.64
bux:
148696.72
2026. augusztus 19. szerda Huba

Nem eléggé egészségtudatosak a magyarok

Egy friss felmérés szerint még mindig kevesen érdeklődnek a magyarok közül az egészségmegőrzés, az egészségtudatosság iránt. A gyógyszerekkel, betegségekkel kapcsolatos tájékozottság a fiataloknál és a hetven évnél idősebbeknél kritikus. Az adatok szerint a lakóhelytől nem, az iskolázottság fokától viszont nagy mértékben függ az tájékozottság és az információigény.

Még mindig kevesen érdeklődnek a magyarok közül az egészségmegőrzés, az egészségtudatosság iránt, és az orvosok sem tartják ezt nagyon fontosnak - mondta az InfoRádiónak Kiss Katalin, a Szinapszis Kft. vezető piackutatója. A cég négyszáz orvost és ezer beteget kérdezett meg kutatásában.

Kifejtette: főleg a fiatalok maradnak el az átlagtól alacsony tájékozottságukkal, az életkor emelkedésével viszont nő az emberek aktivitása, mivel jobban érintettek a krónikus betegségekben. Sajnos, többnyire nem a megelőzés miatt érdeklődnek a magyarok az egészségtudatos életmód iránt  - mondta Kiss Katalin.

A nők aktívabbak, 60 százalékos proaktivitásuk az átlag felett van, a férfiaknál ez 45-50 százalék. Lakóhelytől nem függ a tájékozottság mértéke, régió és településtípus szempontjából nem találtak különbséget a cég munkatársai.

A végzettség emelkedésével viszont nő az információigény: általános iskolai végzettséggel rendelkezőknél 47, diplomásoknál 70 százalék volt ez az arány.

Hanganyag: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Kós Hubert: olyan fájdalmat éreztem, mint még soha, de jó teszt volt

Sokat kivett a világcsúcs-kísérlet Kós Hubertből 200 méter háton a párizsi úszó Európa-bajnokságon, és bár a rekordra még várnia kell, három aranyéremmel zárta a kontinensviadal, fő száma mellett 200 vegyesen és a 4-szer 100-as gyorsváltó tagjaként is dobogó tetejére állhatott. Az olimpiai és világbajnok hazatérése után a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren nyilatkozott az InfoRádiónak.
inforadio
ARÉNA
2026.08.19. szerda, 18:00
Müller Veronika
professzor, egyetemi tanár, a Pulmonológiai Klinika igazgatója
Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Eséssel zártak az amerikai tőzsdék, a Nasdaq teljesített a leggyengébben

Negatív hangulat uralta kedden a világ tőzsdéit: a magyar piac a nemzetközi trendekkel összhangban eséssel zárt, és a vezető európai részvényindexek többsége is mínuszban fejezte be a kereskedést. Budapesten valamennyi nagypapír gyengült, közülük a Mol teljesített a legrosszabbul. Európában különösen a technológiai részvények kerültek nyomás alá, miközben az olajipari cégeket támogatta a nyersolaj drágulása. A rossz hangulat az Egyesült Államokban is folytatódott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×