Infostart.hu
eur:
365.37
usd:
315.59
bux:
148696.72
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Egyetlen új lakás sem épül jövőre?

A Magyar Nemzet szerint nehéz idők várnak a lakáspiacra: a globális gazdasági krízis közepette teljesíthetetlen feltételekkel adnak hitelt a bankok, így minden valószínűség szerint 2009-ben a nullát fogja közelíteni az új otthonok építése.

A lakásügy mostoha helyzetét jól példázza, hogy a lap témával kapcsolatos kérdéseit sem a gazdasági, sem az önkormányzati tárca nem érezte saját területének, ehelyett egymásra mutogattak.

A Népszabadságból kiderül: megkezdte a leépítési folyamatot a Suzuki. A harmadik műszak leállt, a gyár 30 kilométeren túlról nem szállítja munkába a dolgozóit, akik szerint arra ösztönzik őket, hogy maguk hagyják ott a gyárat. A korábbi tájékoztatás szerint az intézkedéseket a rendelési mennyiségek drasztikus csökkenése indokolja.

Az Index beszámol arról, hogy magyar pénz nyert egy amerikai kiadó év érméje szavazásán. Idén nemcsak megismételni lehet az 56-os ötvenforintos sikerét, hanem két szakmai kategóriában is van esély magyar győzelemre: egy gyulai váras érme - amely a közönségszavazáson is döntős, sőt, a múlt heti összesítés szerint az első helyen áll - a legszebb ezüstérmék között, az első magyar tervezésű repülőnek emléket állító fémpénz a legjelentősebb történelmi eseményeket megörökítő érmék között szerepel a legjobbak között.

A Napi Gazdaság azt írja, hogy a piaci szereplők egyöntetű véleménye szerint igencsak nehéz időszak elé néz a könyvpiac, de most azt tartják a legfontosabbnak, hogy a karácsony előtti csúcsidőszakot minél jobban kihasználják, mivel ekkor folyik be éves árbevételük mintegy 30 százaléka. 2009-ben 5-20 százalékos csökkenés következhet. Világszerte a nagy külföldi kiadók már elbocsátásokra kényszerültek.

A Világgazdaság szerint az eltérő helyzetben lévő önkormányzatok más-más megoldást keresnek a helyzetük javítására - a jövő évi költségvetésük szerint. Van, ahol csökkentik a helyi iparűzési adó kulcsát, másutt növelik kommunális adóét. Van, ahol elhalasztják a fejlesztéseket, van, ahol gyorsítják a beruházásokat.

A penzcentrum.hu azt írja, hogy a munkaerő szabad vándorlása az EU egységes piacának egyik fő tartópillére, az áruk, szolgáltatások és a tőke szabad mozgása mellett. Azonban nem csak az Európai Unióban, hanem a világ minden táján igaz, hogy a jobb megélhetés, jobb munkakörülmények reményében több százmillió ember próbál szerencsét hazájától távol, és ez a jövőben csak fokozódni fog - állítja a Nemzetközi Migrációs Szervezet (IOM) legfrissebb elemzése.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Profit a turizmusban – Megmentő lesz-e az augusztus 20-ai hosszú hétvége?

Bár a Balaton idén nem futott erős szezont, Budapest az augusztus 20-i hosszú hétvégén külföldi turistákkal lesz tele, és vidéken is telt házat várnak – egyebek mellett erről beszélt az InfoRádióban Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének tiszteletbeli elnöke. Érdekesség: az erős forint ennek az ágazatnak kifejezetten rossz most.

Durva versenyfutás Pakson: üzent a miniszter is

A munka Pakson megállás nélkül folytatódik. Az előrejelzések alapján a következő két nap kritikus lesz, ezért most minden óra számít – írja közösségi oldalán a gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×