Infostart.hu
eur:
355.88
usd:
308.21
bux:
131574.55
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Fodor: hiú ábránd azt gondolni, hogy meg lehet osztani az SZDSZ-t

Helyenként éles vita folyt az SZDSZ csütörtöki kihelyezett frakcióülésén a Fejér megyei Velencén - értesült az MTI név szabad demokrata forrásokból. Fodor Gábor pártelnök szerint viszont hiú ábránd azt gondolni, hogy meg lehet osztani az SZDSZ-t.

Az MTI információi szerint a zártkörű megbeszélésen a frakciótagok egy része szóvá tette, hogy a párt ügyvivői testülete az ő megkérdezésük nélkül döntött a szakértői kormány ötletéről.

A felszólalók jelentős része a szakértői kormány felvetése ellen foglalt állást és élesen kritizálta a pártelnök utóbbi időben tett nyilatkozatait, amelyek véleményük szerint meggondolatlanok és követhetetlenek voltak. Emellett felvetették, hogy a jövőben a pártnak a tartalmi politizálást kell előtérbe helyeznie, és az ország egészét érintő fontos ügyekkel, például a gazdaság- és szociálpolitika kérdéseivel kell foglalkoznia.

A távirati irodának név nélkül nyilatkozó szabad demokrata források arról is beszéltek, hogy a frakcióülés résztvevői egyúttal megerősítették, hogy Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Megegyezés című megoldási javaslatát továbbra sem tekintik tárgyalási alapnak.

Fodor Gábor pártelnök csütörtökön este az MTI információira reagálva azt mondta, hogy "jó és hasznos vita" folyt a frakcióülésen. Elmondása szerint itt is, mint a viták során általában, sokféle álláspont elhangzik, és ezek közül néhányat kiemelni "színtiszta politikai manipuláció".

A délutáni megbeszélés alapján Fodor Gábor azt a következtetést vonta le, hogy megerősödött az SZDSZ egysége. Véleménye szerint ezért hiú ábránd azt gondolni, hogy meg lehet osztani az SZDSZ-t.

Címlapról ajánljuk
Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Korrupció, vagyonnyilatkozatok, kekvák, egyetemek – pontosan mi van a hatalmas korrupcióellenes tövénycsomagban? Itt vannak a részletek

Hogy Magyarország hozzáférhessen az uniós pénzekhez, hatalmas, 110 oldalas törvényjavaslat-csomagot nyújtott be a kormány az Országgyűlésnek. Magyar Péter miniszterelnök hangsúlyozta: csak korrupcióellenes intézkedések és az egyetemi autonómia visszaadása van benne – nem volt szó se migrációról, se Ukrajnáról, se genderről és más ideológiai kérdésekről, az EU nem támasztott semmilyen más feltételt a 6000 milliárd forintnyi EU-pénzhez. Itt vannak a részletek, hogy mi is van a törvénycsomagban.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Megfenyegette Irán Trumpot - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Megfenyegette Irán Trumpot - Mutatjuk a tőzsdei reakciókat

Jelentős bizonytalanság van mostanában a tőzsdéken: egyik oldalról az AI-láz hajtotta nagyon sokáig a befektetőket, aminek hátán új történelmi csúcsra száguldottak a vezető indexek, ám emellett egyre hangsúlyosabbá válhat az elhúzódó amerikai-iráni konfliktus reálgazdaságra és részvénypiacokra gyakorolt hatása, ami elbizonytalanítja a befektetőket. Tegnap ismét megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×