Infostart.hu
eur:
358.87
usd:
305.14
bux:
136554.36
2026. május 6. szerda Frida, Ivett

Még megy a közpénz a kormányzati negyedbe

Nemrég megemelte a Kormányzati Negyed Projekt kft. törzstőkéjét a Nemzeti Vagyongazdálkodási Tanács. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. szóvivője az InfoRádiónak elmondta: erre azért volt szükség, hogy a cég rendezhesse a projekttel kapcsolatos korábbi kiadásait.

A Kormányzati Negyed Projekt Kft. kereskedelmi tevékenységet nem folytat, tehát bevétele gyakorlatilag nincs - mondta az InfoRádiónak a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) szóvivője, hozzátéve: a törzstőkeemelés a módja annak, hogy forráshoz jusson a társaság, és rendezni tudja a projekt kapcsán felmerült költségeket.

Az MNV 2008 elején hozta létre a Kft.-t, majd a kormány februárban leállította a projektet. Az addig működő iroda ezzel gyakorlatilag befejezte tevékenységét.

A kormány döntése értelmében a megállított projekttel kapcsolatos elszámolási feladatokat 2008. december 31-ig kell befejezni - hangsúlyozta Száraz Gábor.

A tőkeinjekció azt a forrást biztosítja, amivel a társaság az év eleje óta felmerülő költségeit fedezni tudja. A szóvivő azonban nem tudta megmondani, hogy mekkora volt az eredeti törzstőke, és azt mekkorára emelték most.

A szóvivő elmondta azt is: a kormányzati negyed tervezésére kiírt pályázaton győztes építészeti csapatnak 2007. október 29-én 20 millió forintot fizettek ki tervpályázat vásárlás címén, de az elvégzett munka egyéb elszámolásával kapcsolatos egyeztetések még folyamatban vannak.

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Visszaadható-e a látás? Szemátültetés még nincs, de a génsebészet nagyon fejlődik

Az orvostudomány már sok szervünk átültetésére képes, a szemet azonban egyelőre nem tudják átültetni, viszont magyar kutatók is dolgoznak olyan génsebészeti fejlesztéseken, amelyek millióknak adhatják vissza a látás vagy az életlátás képességét. Erről Nagy Zoltán Zsolt Széchenyi-díjas szemész professzor, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinikájának igazgatója beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Május 9. az új ciklus kezdőnapja – itt a teljes menetrend, máris van egy kifogás

Szombaton alakul meg az új Országgyűlés, kétharmados többségében tiszás politikusokkal, jelentős kisebbségbe szorult Fidesz- és KDNP-frakciókkal, valamint egy 6 fős Mi Hazánk-frakcióval. Közzétették a parlamenti napirendi javaslatot is.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Félvállról vett tűzszünet Ukrajnában, Zelenszkij "orosz gazemberekről" beszélt – Híreink percről percre az orosz-ukrán frontról szerdán

Félvállról vett tűzszünet Ukrajnában, Zelenszkij "orosz gazemberekről" beszélt – Híreink percről percre az orosz-ukrán frontról szerdán

Volodimir Zelenszkij tegnap elítélte Oroszország ukrán városok elleni "teljes mértékben cinikus terrortámadásait", amelyekre az ukrán elnök által mától kihirdetett győzelem napi tűzszünet előtt közvetlenül került sor. Kijev azután jelentett be egyoldalú fegyverszünetet, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök május 8-9-ére hirdetett tűzszünetet a második világháborús győzelem alkalmából. A zaporizzsja elleni orosz csapásokban 12 személy, míg a donyecki Kramatorszkban öten haltak meg, és több tucat sérültről tudni. "Este az orosz gazemberek támadást mértek Dnyipróra is. Eddigi jelentések szerint négy ember halt meg. Részvétem a családoknak és szeretteiknek" - tette hozzá az ukrán elnök. Közben ukrán jelentések szerint Moszkva már az első percekben megsértette Zelenszkij tűzszünetét, drónokkal és irányított légibombákkal folytatták a támadást. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×