Infostart.hu
eur:
358.9
usd:
309.01
bux:
130632.44
2026. május 22. péntek Júlia, Rita

Újabb BKV-sztrájk várható

Az InfoRádió értesülése szerint április 18-ára egész napos sztrájkot hirdettek meg a BKV-nál működő érdekképviseletek a tervezett járatritkítások miatt. A döntést hamarosan hivatalosan is bejelentik.

Gulyás Gábor, a sztrájkbizottság szóvivője elmondta, hogy a szerdai tárgyaláson sem sikerült megegyezni a munkáltatóval: a cég nem vonta vissza a paraméterkönyv-tervezetet, és nem adott garanciát arra vonatkozóan, hogy megoldják a társaság gazdasági problémáit.

Nem biztosított a közlekedési vállalat jövője, az érdekképviseletek tartanak attól, hogy elkezdődik a vállalat felaprózása, a munkafolyamatok kiszervezése, a telephelyek bezárása és a leépítés.
A szóvivő hozzátette: tiltakoznak a járatritkítási tervezet ellen is, elsősorban azért, mert közlésük szerint őket nem vonta be a munkáltató annak kidolgozásába, amire pedig ígéretet tett.

A szakszervezetek úgy látják, hogy a vállalat gazdasági állapota a "huszonnegyedik" órában van, ezért nem lehet tovább halogatni a finanszírozás megoldását. Gulyás Gábor hozzátette: a lehetséges jövő heti sztrájk pénteken 0 órától szombaton 0 óráig tartana.

Bartha Pál, a szakszervezeti szövetség másik szóvivője elmondta, hogy az esetleges sztrájk idején nyújtandó még elégséges szolgáltatás mértékére a jövő hét elején tesznek javaslatot. A tárgyalások folytatódnak a BKV Zrt. vezetősége és a szakszervezeteket képviselő sztrájkbizottság között - tette hozzá.

Hétfőn már sztrájkoltak

A BKV-szakszervezetek hétfőn üzemkezdettől délután 13.00 óráig tartottak munkabeszüntetést. A BKV-sztrájk alatt a normális szolgáltatás mértékének csak hét százaléka üzemelt.

Demszky Gábor főpolgármester hétfői sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy az önkormányzat nem tudja tovább növelni a BKV-nak nyújtott támogatását, a vállalat pedig az utasok biztonságának veszélyeztetése nélkül nem tud többet megtakarítani.

Ezért a fővárosban keletkező személyi jövedelemadóból a jelenlegi 1,2 százaléknál jóval nagyobb részesedést, a BKV évek óta változatlan állami támogatásának növelését, valamint 18,5 milliárd forint idei, plusz állami forrást sürgetett a főpolgármester.

A sztrájk után az érdekképviseletek egy része még ígéretet tett arra, hogy nem hirdetnek sztrájkot, amíg el nem dől, hogy a társaság megkapja-e a főváros által kért 18,5 milliárd forintos idei, plusz állami támogatást.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

Beneš-dekrétumok – Célt ért egy magyar földtulajdonos küzdelme

A szlovák Alkotmánybíróság megsemmisítette a Legfelsőbb Bíróság korábbi döntését, és kimondta, hogy a magyar földtulajdonos alkotmányos panaszai jogosak voltak. A döntés értelmében ismét el kell ismerni Bositsék tulajdonjogát azokra a földterületekre, amelyeket az állam a Beneš-dekrétumokra hivatkozva próbált elkobozni.

Horn Gábor: most legalább akkora a feladat, mint 1990-ben, csak nincs annyi idő elvégezni

Nem kormányváltás, hanem rendszerváltás történt – így értékeli a Tisza Párt kétharmados győzelmét a Republikon Alapítvány kuratóriumi elnöke. Horn Gábor az InfoRádió Aréna című műsorában arról is beszélt: még legalább egy hónap kell ahhoz, hogy kiderüljön, mi várható az új kormánytól.
inforadio
ARÉNA
2026.05.22. péntek, 18:00
Koren Balázs
a Biatorbágyi Innovatív Technikum és Gimnázium matematikatanára, a Pro Suli szakmai vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×