Infostart.hu
eur:
354.69
usd:
305.18
bux:
131829.83
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil

Több mint félmillió aláírás az újabb népszavazásra

Több mint ötszázezer aláírás gyűlt már össze azért, hogy népszavazás döntsön az üzleti biztosítók szerepvállalásáról az egészségbiztosítási rendszerben - jelentette be a Liga Szakszervezetek elnöke.

A Liga Szakszervezetek elnöke szerint már több mint félmillió aláírás összegyűlt azért, hogy népszavazás döntsön az üzleti biztosítók szerepvállalásáról az egészségbiztosítási rendszerben.

Gaskó István közölte: a több civil szervezet által összegyűjtött aláírásokat valószínűleg április 10-én adják le hitelesítésre az Országos Választási Bizottsághoz.

A Liga-elnök kiemelte: abban az esetben nem lesz népszavazás, ha a kormány hatályon kívül helyezi az egészségbiztosítási pénztárakról szóló törvényt, és megállapodást köt a szakszervezetekkel, hogy öt évig nem kezdeményez és nem támogat olyan elképzelést, amely engedné az üzleti biztosítók megjelenését az egészségbiztosításban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Az iráni helyzetre figyelnek ma is a befektetők, reggel a japán és a dél-koreai tőzsde új történelmi csúcsra ment, de nem volt egyértelműen pozitív a kép, a kínai és a hongkongi tőzsdén ugyanis eközben elromlott a hangulat. Az európai indexek emelkedéssel kezdtek, majd a záráshoz közeledve lefordultak. A BUX is felfelé vette az irányt, a nap nyertese a 4iG volt, a blue chipek közül pedig a Richter állt az élen. A délután kiszivárogott hírek szerint Irán megkapta az új tűzszüneti tervet Washingtontól, a hírre beszakadt az olajár, 90 dollár alá került a WTI. A vezető amerikai részvényindexek először vegyesen mozogtak, majd együntetűen rekordszinten zárták a napot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×