Infostart.hu
eur:
387.36
usd:
334.82
bux:
124235.55
2026. március 26. csütörtök Emánuel

"Azt szeretnénk, ha a beteget követné a pénz"

Az új egészségbiztosítási törvény bevezetése után a pénztárak több pénzt kapnak majd az államtól a nagyobb kockázatú betegek, mint a fiatal, egészséges biztosítottak után - közölte az Országgyűlés Egészségügyi Bizottságának MSZP-s elnöke.

Kökény Mihály az InfoRádió Aréna című műsorában hangsúlyozta: a finanszírozással is ösztönzik a pénztárakat arra, hogy az idősebb, krónikus betegeket is fogadják.

A pénztáraknak egyébként is tilos lesz szelektálniuk a jelentkezők között, azaz senkit, semmilyen alapon nem utasíthatnak vissza, egységes, kötelező társadalombiztosításról van szó - fejtette ki a szocialista politikus.

Az Egészségügyi Bizottság elnöke szólt arról is, hogy ebben a rendszerben mindenkinek lesz biztosítása, aki járulékot fizet, valamint azoknak a gyermekeknek és nyugdíjasoknak is, akik után az állam fizeti a járulékot.

Kökény Mihály megjegyezte, hogy eddig a magyar egészségbiztosításban nem a beteg ellátását követte a pénz, hanem intézményeket finanszíroztak, amelyek elhelyezkedése miatt egyenlőtlen volt az állampolgárok által igénybe vehető szolgáltatások elérhetősége.

"Ez most megváltozik. Azt szeretnénk, ha a beteget követné a pénz, nem az egyenlőtlen intézményrendszert finanszíroznánk" - emelte ki a politikus.

A biztosítottak után járó finanszírozás, a fejkvóta kiszámítási módjáról Kökény Mihály azt mondta: kezdetben négyötöd részben az illető által korábban igénybe vett ellátások értéke szerint határozzák meg a finanszírozási összeget, de ezt évről-évre korrigálják.

Kezdetben még csak 20 százalékban, de aztán egyre inkább a szükséglet szerint végzik majd el azt a számítást - tette hozzá az Egészségügyi Bizottság elnöke.

Hanganyag: Kocsonya Zoltán

Címlapról ajánljuk
Elemző: iráni migrációs hullám fenyegeti Európát, az uniónak jó tanulópénz volt 2015

Elemző: iráni migrációs hullám fenyegeti Európát, az uniónak jó tanulópénz volt 2015

Az iráni háború és a közel-keleti válság következményeként újabb migrációs hullám indulhat meg a jövőben Európa felé. Törökország és az Európai Unió sem szeretné, hogy megismétlődjön a 2015-ös válság, ezért már most összehangolt lépéseket tettek egy esetleges migrációs hullám megállítására. László Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: Irán nemcsak küldő, hanem befogadó ország is, így ha a perzsa államban még tovább romlik a biztonsági vagy a gazdasági helyzet, tömegek kelhetnek útra Európa irányába.

Orbán Viktor terrorállamnak nevezte Ukrajnát

Esztergomban folytatta országjárását a Fidesz-KDNP elnöke.
inforadio
ARÉNA
2026.03.26. csütörtök, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Amerika háborús készültségre áll át, Irán új frontot nyithat – Híreink a közel-keleti helyzetről percről percre csütörtökön

Amerika háborús készültségre áll át, Irán új frontot nyithat – Híreink a közel-keleti helyzetről percről percre csütörtökön

A Pentagon szerdán bejelentette, hogy keretmegállapodásokat kötött a BAE Systems, a Lockheed Martin és a Honeywell vállalatokkal. A szerződések célja a védelmi rendszerek és lőszerek gyártásának felfuttatása, egész pontosan azt nyilatkozták, hogy "háborús készültségre" állnak át. Irán új frontot nyithat a Báb el-Mandeb szorosnál, ha az ország területét vagy szigeteit támadás éri. Teherán egyúttal öt saját feltételt szabott a háború lezárásához, mindeközben Szaúd-Arábia zsarolásnak minősítette az iráni rakétatámadást – közölte a Middle East Eye. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×