Infostart.hu
eur:
384.81
usd:
328.92
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

Továbbra is erősen szennyezett a levegő a fővárosban

Ismét meghaladja az egészségügyi határértéket a légszennyezettség mértéke a fővárosban, valamint Pest megyében és Észak-Magyarország egyes területein.

Budapest szinte egész területén erősen szennyezett a levegő, a legrosszabb a helyzet a X. kerületben, ahol a normális határérték közel négyszerese volt a légszennyezettség mértéke hétfőn délelőtt.

Nem jobb a helyzet Pest megye keleti részén, valamint Észak-Magyarországon, különösen Miskolc és Ózd környékén.

Jó a levegő minősége Nyíregyháza, Eger Pécs és Szolnok környékén.

Az aktuális légszennyezettségi adatokról tájékoztató térképeket megnézheti az Időkép honlapjára kattintva.

A keringési és légzőszervi betegségben szenvedők számára a légszennyezettség fokozott kockázatot jelent, a köhögés, a torok kaparó érzése és az esetleges fulladás érzése fokozódhat - mondta korábban az InfoRádiónak az Országos Környezetegészségügyi Intézet vezetője.

Páldy Anna kifejtette, hogy a keringési és légzőszervi betegségben szenvedőknek, valamint a kisgyermekes anyáknak és a gyermekeknek minél kevesebbet kell a szabad levegőn tartózkodniuk.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×