Infostart.hu
eur:
387.17
usd:
334.96
bux:
124235.55
2026. március 25. szerda Irén, Írisz

Németországban képez orvosokat a Semmelweis Egyetem

Németországban is elindítja orvosképzését a budapesti Semmelweis Egyetem. Az intézmény Németország egyik legnagyobb klinikai központjával kötött szerződést, és ellenőrzi a képzést, amelynek során kiváló gyakorlati lehetőséghez jutnak a hallgatók.

Elsőként képzi diákjait a székhelyen kívül a Semmelweis Egyetem. Az egyetem bővíti a német nyelven oktató szervezeti egységét is, és jövőre 42-vel több német diákot fogadnak. A hallgatók az első két év után a hamburgi Asklepios intézményeiben teljesítik
majd az orvosképzés második felét. Tavaly mintegy 200 német
hallgatót vettek fel az egyetemre.

A hamburgi partner átveszi az egyetem tanulmányi és vizsgarendjét, így a magyar intézmény folyamatosan ellenőrizheti a vizsgáztatást, a képzés színvonalát.

Az egyetemen 23 éve képeznek német diákokat, és minden évben öt-hatszoros a túljelentkezés.

A német kórházcsoport összesen 84, németországi és amerikai kórházat működtet nyereségesen. Mint azt Tulassay Tivadar rektor az InfoRádióban elmondta, Hamburg egy Európában elfogadott egyetemmel és egy magánbefektetők által irányított kórházzal is működik.

Az együttműködés során a magyarok azt is elsajátíthatják, hogyan működtethet nyereségesen egy magánkórház.

Hanganyag: Torda Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egyiptom futballkirálya távozik – de ki jön helyette?

Egyiptom futballkirálya távozik – de ki jön helyette?

Mohamed Szalah keddi bejelentése, mely szerint az idény végén távozik a Liverpooltól – ahogyan ő is fogalmazott – egy korszak lezárásának a kezdetét jelenti. Nem „csak” az ő pályafutásában, de túlzás nélkül állítható: a Liverpool FC történetében.

Dúró Dóra az Arénában: kitörési pont lehet az Öböl-országokkal való gazdasági kapcsolat

A választásig hátralévő időszakra beszélgetéssorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait az általános belpolitikai kérdések mellett gazdasági elképzeléseikről és külpolitikai megfontolásaikról is kérdezze. A Fidesz-KDNP, a Mi Hazánk és a DK elfogadta a meghívást, a Tisza nem kívánt élni a lehetőséggel. Dúró Dóra, a Mi Hazánk képviselője, képviselőjelöltje a Mi Hazánk álláspontját ismertette.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×