Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente

Horn: "Nem könnyű feladat a közös kormányzás folytatása"

Az SZDSZ ügyvivője szerint feloldhatóak a két koalíciós partner közötti feszültségek, és valószínűleg a kisebbik kormányzópárt nem lép ki a kormányból. Horn Gábor az InfoRádióban ugyanakkor úgy fogalmazott: "jelenleg nem könnyű feladat" a közös kormányzás.

Az SZDSZ ügyvivője szerint a vasárnapihoz hasonló konzultáció nem szokatlan, nem hivatalos informális egyeztetések időnként vannak a két párt között. Horn Gábor az InfoRádióban elmondta: konkrét szakpolitikai kérdésekről nem beszéltek vasárnap, általában nézték át a "kialakult, elég sok feszültséggel járó helyzetet".

A kisebbik koalíciós párt ügyvivője hangsúlyozta: ők eddig 51 szocialista módosító indítványt láttak az egészségügyi reform kapcsán, de ezekről sem tételesen, sem tartalmilag nem beszéltek a vasárnapi egyeztetésen. Horn Gábor szerint megállapodtak, hogy mindkét fél abban érdekelt, hogy az egészségügyi reform a 2007 nyarán kötött megállapodásnak megfelelően folytatódjon.

"Mindkét partner abban érdekelt, hogy a kormányzást közösen a reformok keretein belül folytassuk. Azt is láttam, hogy ez jelenleg nem könnyű feladat" - jelentette ki a Miniszterelnöki Hivatal koalíciós egyeztetésért felelős államtitkára, aki hangsúlyozta, hogy egy koalíciós partner felelős az ország ügyeiért, a saját pártjáért és a rá szavazó választókért egyaránt.

"Azon dolgozunk, hogy a koalíció keretei között folytatni tudjuk a reformot, amíg ennek módját, útját és lehetőségét látjuk" - mondta Horn Gábor, aki a vasárnapi egyeztetéseket inkább a probléma megoldása irányába mutatónak érezte.

A vasárnapi informális, zárt egyeztetésen jelen volt Gyurcsány Ferenc, Kiss Péter, Lendvai ildikó, Juhász Ferenc, Veres János, Szekeres Imre, valamint Kóka János, Horn Gábor, Fodor Gábor, Magyar Bálint és Eörsi Mátyás.

Hanganyag: Németh Zoltán

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×