Infostart.hu
eur:
360.07
usd:
309.87
bux:
0
2026. május 21. csütörtök Konstantin

Sólyom: "Nem akarjuk elfeledni, ami tavaly történt"

Az államfő szerint "nem lehet és nem is akarjuk" elfeledni, ami tavaly október 23-án történt.

Sólyom László, a Műegyetemen rendezett ünnepségen kijelentette: a tüntetők nem szeghetik meg a törvényt, de a jogállamot igazán az sérti, amikor a rendőrök nem tartják be az előírásokat.

Nem lehet lezárni ezt az ügyet úgy, hogy az elkövető rendőrök többsége ismeretlen marad - tette hozzá.

Sólyom László szerint az 1956-os forradalom és szabadságharc célkitűzései a mai magyar alkotmány alapelvei.

Közölte: a szólásszabadság joga garantálja, hogy bármilyen véleményt meg lehessen fogalmazni '56-ról, de az alkotmány világos értékeket képvisel.

Ez pedig az, hogy '56 forradalom volt, bármilyen folyamatossága a Kádár-rendszerrel kizárt. Minden politikai erő a legtisztábban tartsa fenn és vallja ezeket az alapokat! - mondta az államfő.

Sólyom László kijelentette: minden évforduló hozzájárul ahhoz hogy október 23. része legyen a magyarság önazonosságának.

A köztársasági elnök kiemelte a határon túli magyarság támogatását, amit a forradalom iránt kifejeztek.

Emlékeztetett arra, hogy például Romániában 20 halálos ítéletet hoztak '56-os tevékenység miatt, és sok embert zártak börtönbe.

Sólyom László hozzátette: ismét kérni kell a romániai elítéltek rehabilitálását.

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen rendezett ünnepségen a legtöbb '56-os szervezet képviseltette magát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Sűrített járatokkal készül a BKK a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjére, lezárások is lesznek

Sűrített járatokkal készül a BKK a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjére, lezárások is lesznek

Rengeteg buszra, sűrű villamos- és metróközlekedésre, számos útlezárásra, bizonyos városrészekben nagy tömegre számíthatnak a közlekedők a jövő hét vége környékén. A részletekről Kovács Bendegúz, a BKK szóvivője beszélt az InfoRádióban.

Reagált a Fidesz és a KDNP a Tisza-kormány Alaptörvény-módosítási javaslatára

A szerda este benyújtott javaslatban korlátoznák a miniszterelnöki pozíció időbeli betölthetőségét, rögzítenék, hogy a közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok vagyona nemzeti vagyon, valamint lépéseket tesznek a Szuverenitásvédelmi Hivatal megszüntetése érdekében.
inforadio
ARÉNA
2026.05.21. csütörtök, 18:00
Bán Teodóra
a Margitszigeti Szabadtéri Színház ügyvezető igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×