Infostart.hu
eur:
390.18
usd:
339.42
bux:
120787.85
2026. március 17. kedd Gertrúd, Patrik

Növényi szex és ősembervacsora

A növények szexuális életével és a bronzkori ember ételeivel is megismerkedhetnek azok, akik pénteken ellátogatnak a Magyar Tudományos Akadémia martonvásári Mezőgazdasági Kutatóintézetébe.

Az Európai Bizottság által támogatott Kutatók éjszakája elnevezésű családi program keretében az érdeklődők megnézhetik Közép-Európa legnagyobb klímakamra-rendszerét is, ahol a kutatók szélsőséges időjárási körülményeket képesek teremteni, hogy hideg-, vagy éppen aszálytűrő növényeket nemesítsenek.

Gémesné dr. Juhász Anikó, az intézet munkatársa az InfoRádióban elmondta: a látogatók megismerkedhetnek a földön uralkodó különböző klimatikus viszonyokkal, a sarkkörtől az Egyenlítőig. De azt is megnézhetik, hogyan folyik egy kutatási kísérlet.

A gyermekek elsajátíthatják a növényi preparátumok készítését, a saját preparátumaikat pedig a kutatásoknál használt mikroszkópok alatt vizsgálhatják meg. Sőt, egy különleges mikroszkóp segítségével a búza kromoszómáit is megnézhetik.

A sejtbiológiai osztály munkatársai pedig a "növényi szexet", a búzanövények intimitását ismertetik meg a látogatókkal.

Az éjfélig tartó programoknál a kutatók nyújtanak segítséget, és teszik érthetővé munkájukat még a gyermekek számára is.

Aki pedig komolyzenére vágyna, azt egy Beethoven-koncertre várják a program szervezői.

Ha többet akar tudni a Kutatók éjszakája programsorozatról, kattintson ide.

Hanganyag: Herczeg Zsolt

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.18. szerda, 18:00
Rónai Sándor
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

Folyamatosan bombázzák az olajállamokat, európai atomhatalom küld hajókat a Közel-Keletre - Percről percre tudósításunk az iráni háborúról hétfőn

16 napja tart a háború a Közel-Keleten, egyelőre semmi jele a konfliktus de-eszkalációjának. Ma éjjel intenzív támadás érte Szaúd-Arábiát, a Közel-Kelet egyik legerősebb gazdasági és katonai hatalmát, 60 iráni drónt lőttek le a légtérben. Amerikai források szerint Donald Trump elnök fontolgatja, hogy megszállja az iráni olajexportér nagyjáért felelős Harg-szigetet, ha Irán nem áll le a Hormuzi-szoros blokkolásával. Franciaország hétfő este bejelentette, hogy megerősíti közel-keleti katonai jelenlétét és csapásmérő képességét és nyolc hadihajót, két helikopterhordozót és egy repülőgép-hordozót vezényelnek a térségbe.Közben sorra utasítják vissza az országok a részvételt Donald Trump Hormuzi-szorost biztosítani készülő katonai koalíciójában, amellyel kapcsolatban az elnök úgy nyilatkozott ma a Fehér Házban, hogy nem mindenki lelkesedik a tervekért. Izrael állítólag még legalább három hét háborúval tervez. A nap folyamán több támadás is érte az Egyesült Arab Emírségeket, a fudzsairai olajkikötő működését is le kellett állítani. Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború hétfői fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×