Infostart.hu
eur:
365.26
usd:
315.36
bux:
150666.43
2026. augusztus 29. szombat Beatrix, Erna

Navracsics: A magyar állam a probléma maga

A Fidesz frakcióvezetője szerint Magyarország ma gyenge, mert az állam rosszul működik; nem a problémák megoldásának eszköze, hanem a probléma maga.

Navracsics Tibor Hódmezővásárhely augusztus 20-i ünnepségén úgy fogalmazott: az állam azért működik rosszul, mert olyan emberek kezében van az irányítás, akik nem értenek hozzá és olyan kormánya van az országnak, amely ugyan hivatalban van, de nem képes jövőképet adni.

Szerinte a magyarok többsége nem látja 1989 ígéretének megvalósulását; a ma Magyarországa a kiváltságosoké, azoké, akik a jó időben a jó helyen voltak.

A Fidesz frakcióvezetője kijelentette: a ma Magyarországa a fizetős egészségüggyel azt üzeni a polgárainak, hogy "rám ne számíts, ha beteg vagy"; és ugyanezt üzeni a nyugdíjasoknak, akiktől elvette a tizenharmadik havi nyugdíjat, a vállalkozóknak, akiket csődbe vitt és a diákoknak is, a tandíj bevezetésével.

"Ma Magyarországnak olyan kormányra van szüksége, amely nem kioktatja, megsarcolja és tönkreteszi a polgárait, hanem biztosítja azt a szabadságot, amely meghozza a jólétet" - fogalmazott Navracsics Tibor.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter: Mohács után 500 évvel még mindig itt vagyunk, a történelmünk a talpra állások története

Magyarország elvesztett egy sorsdöntő csatát, de nem tűnt el: ma is itt vagyunk, magyarul beszélünk, és újra talpra állunk – mondta Magyar Péter miniszterelnök szombaton, a mohácsi csata 500. évfordulóján tartott megemlékezésen. Két napig tartanak a programok.
inforadio
ARÉNA
2026.08.31. hétfő, 18:00
Bauer Bence
a Mathias Corvinus Collegium Magyar–Német Intézet az Európai Együttműködésért igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×