Infostart.hu
eur:
353.86
usd:
310.31
bux:
140234.89
2026. június 26. péntek János, Pál

Gyurcsány: kötelesség segíteni a határon túli magyarokat

Magyarországnak kötelessége segíteni a határon túli magyar közösségeket - mondta a miniszterelnök a Biennálé, a Külhoni Magyarok Kulturális Fesztiválja keretében, a Nemzeti Táncszínházban tartott ünnepségen.

A legnagyobb történelmi tettnek nevezte az államalapítást a miniszterelnök augusztus huszadikán mondott beszédében. Gyurcsány Ferenc a Külhoni Magyarok Kulturális Fesztiváljának ünnepségén szólalt fel a Nemzeti Táncszínházban.

A kormányfő rámutatott, hogy ma már csak három finnugor nyelvnek van saját állama: ezek egyike Magyarország, s erre büszkék lehetünk.

Gyurcsány Ferenc hangsúlyozta: tudja, milyen veszélynek vannak kitéve azok a magyar nemzeti közösségek, amelyeket elszakít egy államhatár, ezért megsegítésüket kötelességnek nevezte.

A kormányfő büszkén beszélt arról, hogy a Délvidék és Kárpátalja kiemelt támogatásáról gyorsan sikerült megállapodni a határon túli magyar közösségekkel.

A nemzet határon túli tagjaihoz szólva a miniszterelnök úgy fogalmazott: "azt szeretnénk, ha hosszú évszázadokig együtt maradhatnánk", mert az ország újraszületésében olyan nagy szükség van a külhoni magyarokra, "mint egy falat kenyérre."

Gyurcsány Ferenc beszéde végén boldog születésnapot kívánt az egész országnak.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Hegedűs Zsolt szigorú iránymutatást tett közzé az orvosoknak

Új etikai iránymutatást tett közzé az Egészségügyi Minisztérium és a Magyar Orvosi Kamara az orvosok közösségimédia-használatáról, amelyet Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter is megosztott. A dokumentum egyelőre nem része a hivatalos Orvosetikai Kódexnek, hanem szakmai vitairatként szolgál, amelynek célja, hogy közös gondolkodás induljon arról, miként érvényesíthetők a hagyományos orvosetikai elvek a digitális térben. A szerzők azt remélik, hogy a szakmai visszajelzések alapján a szabályrendszer később a Kamarához visszakerülő etikai jogkörök részeként az Orvosetikai Kódexbe is beépülhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 26. 10:52
2026. június 26. 10:40
×
×