Infostart.hu
eur:
382.04
usd:
324.16
bux:
125061.81
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Szili: a kormányátalakítással lezárult egy korszak

A kormányátalakítás az Országgyűlés elnöke szerint azt jelzi, hogy a kabinet lezárt egy időszakot, és új következik. Szili Katalin a most lezárt parlamenti évad számszerű eredményeinél fontosabbnak tartja a Parlament munkájának színvonalát. Az elfogadott törvényeket a társadalmi elfogadás minősíti majd - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában.

Szili Katalin azokkal az elemzőkkel ért egyet, akik szerint a kormányátalakítással Gyurcsány Ferenc megerősítette pozícióit, a reformok pedig folytatódni fognak.

"Kormányt átalakítani akkor szoktak, ha lezárul egy időszak. Ezzel is jelzik, hogy új korszak kezdődik" - hangsúlyozta Szili Katalin, aki emlékeztetett: lezárult egy egyéves időszak, amikor a reformok elkezdődtek, s egy új kezdődött, amikor a hangsúly a közigazgatást bürokrácia-mentesebbé, hatékonyabbá tételére kerül. "Egy év múlva derül majd ki, hogy ez sikerült-e, vagy sem" - tette hozzá.

A most zárult parlamenti évaddal kapcsolatban a parlament elnöke elmondta: az Országgyűlés elkezdte a nagy változtatásokkal kapcsolatos törvények - így a felsőoktatásról és az egészségügy néhány szegmensét érintő jogszabály - elfogadását. Tavasszal 106 törvényt, illetve törvénymódosítást fogadtak el, és mintegy hetven országgyűlési határozatot hoztak.

A lényeg azonban szerinte nem a számszerű teljesítés, hanem az, hogyan igazolja vissza, és elfogadja-e a döntéseket a társadalom.

Fontos a törvényhozási munka minősége is - tette hozzá Szili Katalin, aki a beszédek hangnemét, a példamutatást illetően érez hiányosságokat.

Véleménye szerint a Parlamentben folyó munka, s annak a stílusa nagyon nagy hatással van a társadalmi folyamatokra. "Ha az ország házában agresszív a hangnem, nem tartják tiszteletben a képviselők egymás véleményét, ez az élet más területein is megmutatkozik" - vélekedett.

A teljes beszélgetést kedd este 19 órától sugározza az InfoRádió.

Hanganyag: Exterde Tibor

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

Palkovics László üzent azoknak, akik temetnék az autóipart

A vevők eltolták vásárlási szándékaikat, amit megérez az autóipar, de ez az időszak arra jó volt, hogy letisztultak a technológiai kérdések – erről beszélt az Inforádió Aréna című műsorában Palkovics László mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos.

Fordulat Németországban az elektromos autóknál

Bár a múlt év végén Brüsszelben ideiglenes csatát nyertek a benzines és a dízel meghajtású autók 2035-től való tiltásának ellenzői, szakértők szerint nem fér kétség ahhoz, hogy az elektromos járműveké a jövő. A német autóipar jövőjét és a klímavédelmet szem előtt tartva a berlini kormány most az új elektromos autók vásárlásának támogatására jelentős összeget irányzott elő.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Még soha nem volt ilyen: 100 dollár fölött az ezüst!

Még soha nem volt ilyen: 100 dollár fölött az ezüst!

Elképesztő magasságba, 100 dollár fölé repült az ezüst árfolyama pénteken, ezzel 40%-os pluszban van idén, miközben az arany is nagyot ralizik, már 15%-ot hozott év eleje óta. A részvények piacán jót tett a hangulatnak, hogy a Grönland megszerzése kapcsán belengetett vámokat visszavonta Donald Trump, szerdán és csütörtökön éles felpattanás jött az európai és amerikai tőzsdéken. Pénteken eddig nem volt nagy izgalom, az ázsiai tőzsdék jellemzően emelkedtek, Európában kis pluszban indult a kereskedés. A magyar tőzsdén a nagy sztori most a Mol, az olajcég árfolyama történelmi csúcsra emelkedett, majd lefordult. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×