Infostart.hu
eur:
381.9
usd:
322.24
bux:
0
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

A kamara szigorítaná a végrendelkezés szabályait

Változtatásokat javasolnak a közjegyzők az öröklési jogi módosításhoz - mondta az InfoRádiónak a Magyar Országos Közjegyzői Kamara elnökhelyettese. A többi mellett szigorítanák a szóbeli végrendeletre vonatkozó szabályokat.

Tóth Ádám elmondta: célszerű lenne, ha a szóbeli végrendeletet nem kettő, hanem három vagy négy tanú igazolná.

Emellett a kamara szükségesnek tartaná azt is, ha például a gyóntató, a kezelőorvos és a szociális gondozó, tehát azok a személyek, akik közvetlenül a haláleset előtt nagy hatással lehettek a rendelkezőre, nem örökölhetnének.

Azt is szorgalmazzák, hogy a leszármazói öröklés tekintetében az özvegyi haszonélvezeti jog csak az özvegy által lakott ingatlanra, és az általa használt tárgyakra terjedjen ki, minden más esetben az özvegy egy gyermekrészt örökölhessen.

Tóth Ádám elmondta: mindenkinek javasolja, hogy rendelkezzen írásban, ha nem akarja, hogy az általános szabályok szerint osszák szét a vagyonát. Ennek minimális díja 15 ezer forint.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Tarol a lengyelek vállról indítható rakétája, a Piorun

Újabb NATO-tagország, ezúttal Belgium jelentette be, hogy lengyel légelhárító rakétákkal szereli fel a katonáit. Egészen pontosan a belga hadsereg különleges műveleti ezrede kezdte meg a napokban a Piorun rendszerbe állítását.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Egy tyúklépéssel közelebb az MNB nagy döntése, de még nem értünk oda

Egy tyúklépéssel közelebb az MNB nagy döntése, de még nem értünk oda

Decemberben tovább csökkent az infláció Magyarországon, de ez még valószínűleg kevés ahhoz, hogy a keddi ülésén a 6,5%-os alapkamat csökkentése mellett döntsön a Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa. Viszont, ha az év eleji átárazások alacsonyan alakulnak és a nemzetközi piaci hangulat sem tesz keresztbe, akkor a következő hónapokban megnyílhat az út a lazítás előtt. Kérdés, hogy ezzel a jegybank kirúgja-e a forint legfontosabb mankóját, vagyis a gyengülés felé fordul-e a magyar deviza, vagy kitart az ereje valamivel alacsonyabb kamat mellett is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×