Infostart.hu
eur:
361.09
usd:
309.33
bux:
151539.19
2026. augusztus 25. kedd Lajos, Patrícia

A kormány finanszírozná a Kossuth téri közpark kialakítását

A kormányfő szerint finanszírozható a központi költségvetésből a Kossuth tér rendezése. Gyurcsány Ferenc azután közölte ezt, hogy a házelnök továbbította neki a Főpolgármesteri Hivatal elképzeléseit tartalmazó levelet.

A Kormányszóvivői Iroda tájékoztatása szerint a miniszterelnök a válaszlevelében nem ír a beruházás összegéről, de elfogadja a házelnök által előterjesztett nagyságrendet.

A távirati iroda korábban azt írta, hogy a Főpolgármesteri Hivatal becslése szerint 1 milliárd 230 millió forint állami forrás és csaknem 2 és fél milliárd forint magántőke kellene a Kossuth tér rendezéséhez; a területen közpark létesülne, és egy vagy több mélygarázs is épülne.

Szili Katalin, az Országgyűlés elnöke és Demszky Gábor főpolgármester február 8-án jelentették be, hogy a tervek szerint közpark létesül az Országház környékén.

Az elképzelést Rogán Antal, az V. kerület fideszes polgármestere is elfogadhatónak tartotta, és jelezte, hogy az önkormányzat is bekapcsolódik a tárgyalásokba.

Címlapról ajánljuk
Wagner Péter: óriási gonddal találta magát szemben az USA, de majd megoldják
Aréna

Wagner Péter: óriási gonddal találta magát szemben az USA, de majd megoldják

A Károli Gáspár Református Egyetem egyetemi docense szerint az elképzelés az volt, hogy az Európából és a Közel-Keletről felszabaduló erőket vagy visszatelepítik az Egyesült Államokba, vagy a távol-keleti bázisokat erősítik meg. A Fülöp-szigeteken és Ausztráliában ugyan megnőtt a katonai jelenlét, de érdemi változás nem történt az elhárító rakéták hiánya miatt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Magyarokat tüntetett ki Zelenszkij, Szofiivka végveszélybe került - Híreink az ukrán frontról kedden

Magyarokat tüntetett ki Zelenszkij, Szofiivka végveszélybe került - Híreink az ukrán frontról kedden

Záhony polgármesterét és a Kárpátaljai Sárkányok civil szervezet társalapítóját is kitüntetésben részesítette Volodimir Zelenszkij ukrán elnök. A "hajlandók koalíciója" további támogatást ígért Ukrajnának: több fegyvert, légvédelmi rakétát és pénzt kap Kijev szövetségeseitől. Donyeckben az oroszok Kramatorszk és Szlovjanszk bekerítésén dolgoznak, délen Szofijivkát, északon Limant ostromolják. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború keddi eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×