Infostart.hu
eur:
355.68
usd:
311.5
bux:
139892.19
2026. június 30. kedd Pál

Fidesz: számoljon be a rendészeti miniszter!

Magyarázatot vár a Fidesz a rendészeti minisztertől a Kossuth tér lezárásának jogalapjáról és annak tervezett időtartamáról a hétfői ötpárti megbeszélésen.

Répássy Róbert, a Fidesz frakcióvezető-helyettese nyílt levélben kérte Szili Katalin házelnököt arra, hogy hívja meg Petrétei József rendészeti minisztert a hétfői ötpárti megbeszélésre.

A Fidesz azt várja az igazságügyi és rendészeti tárca vezetőjétől, hogy adjon tájékoztatást a Kossuth térre vonatkozó intézkedés jogalapjáról, indokairól és annak tervezett időtartamáról.

Levelében Répássy Róbert azt javasolta Szili Katalinnak és a többi párt vezetőjének, "nyilvánítsák ki a miniszternek a biztosítási intézkedés megszüntetésére vonatkozó akaratukat".

A frakcióvezető-helyettes szerint erre azért lenne szükség, mert a rendőrfőkapitány intézkedési tartósan és súlyosan sérti az alkotmányban biztosított gyülekezési jogot és véleménynyilvánítási szabadságot.

A fideszes politikus emékeztet arra, hogy a házszabály értelmében Szili Katalin köteles gondoskodni az Országgyűlés rendjének és biztonságának fenntartásáról, hiszen a házelnök képviseli az Országgyűlést más állami szervekkel való kapcsolatban.

Címlapról ajánljuk

Ürge-Vorsatz Diána: máshogy kellene használni a klímaberendezéseket

Csak a fák aktív légkondicionáló működésére, illetve a lakásokra, irodákra szerelt légkondicionáló berendezések használatának visszafogására van szükség Ürge-Vorsatz Diána klímakutató szerint. A Közép-európai Egyetem professzora, az ENSZ Éghajlat-változási Kormányközi Testületének alelnöke az InfoRádióban azt mondta: eddig tudott légkondi nélkül alkalmazkodni az európai társadalom, most már változtatni kell.
inforadio
ARÉNA
2026.07.01. szerda, 18:00
Bendarzsevszkij Anton
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×