Infostart.hu
eur:
364.23
usd:
316.14
bux:
146851.19
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Választási szövetséget hozott létre a Lungo Drom

Szövetséget alakított a Lungo Drom és 18 másik cigány érdekképviseleti szervezet a márciusi területi és országos cigány önkormányzati választásokra.

Farkas Flórián, a Lungo Drom elnöke elmondta: a szövetségben vannak konzervatív, baloldali és liberális érzelműek is, akik politikai hitvallástól függetlenül akarják képviselni a magyar cigányság ügyét.

A politikus - aki a Fidesz országgyűlési képviselője is - közölte: a 19 szervezetből álló szövetség közös országos és területi listákat állít a március 4-ei cigány önkormányzati választáson annak érdekében, hogy egy szakmai alapon működő, valós társadalmi támogatottságú érdekképviseletet hozzon létre.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tartott Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes

Energiakrízis: rendkívüli tájékoztatatót tartott Magyar Péter és Forsthoffer Ágnes

Az energia- és vízbiztonságunk nincs veszélyben, de a következő 5 nap továbbra is kritikusnak ígérkezik, összefogásra és spórolásra van szükség. Köszönjük Magyarországnak az eddigi példátlan egységet – mondta Magyar Péter. A rendkívüli hőséghelyzet miatti egyeztetést hívott össze Forsthoffer Ágnes, a köztársasági elnöki jogköröket gyakorló házelnök a Sándor-palotába. A meghívást az ellenzéki pártok is elfogadták, a megbeszélés után kezdett tájékoztatót Forsthoffer Ágnes és Magyar Péter miniszterelnök.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×