Infostart.hu
eur:
391.91
usd:
341.84
bux:
122304.79
2026. március 13. péntek Ajtony, Krisztián

A Fidesz a munkaerőpiac ügyében sem tárgyal Gyurcsánnyal

A Fidesz nem vesz részt azon a keddi megbeszélésen, amelyet a kormányfő kezdeményezett az uniós bővítés utáni munkaerő-piaci stratégiáról - jelentette be Szijjártó Péter szóvivő.

Mint mondta: a téma valóban fontos, azonban ezt véleménye szerint Gyurcsány Ferenc csak arra akarja használni, hogy kitörjön elszigeteltségéből, a Fidesz pedig nem akar asszisztálni egy ilyen "pr-akcióhoz".

A miniszterelnök december 12-ére, keddre hívott össze megbeszélést a Románia és Bulgária európai uniós csatlakozását követő munkaerő-piaci stratégiáról.

A parlamenti találkozóra meghívták mind az öt parlamenti párt elnökét és frakcióvezetőjét, az Országgyűlés európai ügyek bizottsága, a foglalkoztatási és munkaügyi bizottság, valamint a gazdasági és informatikai bizottság elnökét, továbbá az Országos Érdekegyeztető Tanács munkáltatói és munkavállalói oldalának képviselőit.

Szijjártó Péter szerint Gyurcsány Ferenc 2004-ben, a kettős állampolgárságról szóló népszavazás kampányában ellenségként állította be a határon túli magyarokat; azzal fenyegette alaptalan és hazug módon Magyarország lakosságát, hogy a munkaerő-piac és a nyugdíjrendszer összeomlik, ha a Romániában élő magyarok Magyarországra jönnek.

Hozzátette: 2001-ben Gyurcsány Ferenc 23 millió románnal fenyegetett a Magyarország és Románia közötti megállapodás kapcsán.

"Mindezen múltban elkövetett hazugságok alapján világos, hogy Gyurcsány Ferenc most ezt az egyébként valóban rendkívül fontos ügyet is alárendeli az elszigeteltségből való eszelős kitörési kísérleteinek" - mondta a Fidesz szóvivője.

Kiss Péter szociális és munkaügyi miniszter a Fidesz szóvivőjének szavaira reagálva azt mondta: sajnálja, hogy az ellenzéki párt nem megy el az egyeztetésre.

A keddi megbeszélés nem Gyurcsány Ferencről szól, hanem nemzeti közügyről - tette hozzá.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kövér László: nem lehet a jelenlegi feltételek között egy értelmes, régi stílusú politikai vitát lefolytatni

Kövér László: nem lehet a jelenlegi feltételek között egy értelmes, régi stílusú politikai vitát lefolytatni

A következő parlamenti ciklus nagy törvénykezési feladatairól, a parlamenti vita fontosságáról és ellehetetlenüléséről, illetve bizonyos Ukrajnával, Szlovákiával, Horvátországgal kapcsolatos külpolitikai jellegű kérdésekről is beszélt Kövér László, az Országgyűlés és a Fidesz országos választmányának elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.03.13. péntek, 18:00
Pásztor Szabolcs
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatási igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×