Infostart.hu
eur:
385.19
usd:
328.11
bux:
109607.58
2025. december 14. vasárnap Szilárda

Az államtitkár nem ígér nyugalmat az egészségügyben

Hónapok óta az egészségügy átalakításától hangos az ország. Ez a jövőben sem lesz másként - ígéri az egészségügyi tárca államtitkára. A kiemelt kórházak meghatározása után ugyanis a regionális centrumok kijelölése következik.

Horváth Ágnes a központi kórházak kapcsán azt mondta: sikerült lefedni az egész országot, és Budapesten is annyi kórházat jelöltek ki, amennyi a régió ellátásához szükséges. Hangsúlyozta: a fővárosban központi szerep juthat az épülő Honvéd kórháznak.

Az intézmények által önként vállalt négyezer ágy leépítése mellett további 12 ezer kórházi férőhelyet szüntet meg a kormány - mondta az egészségügyi tárca államtitkára.

Horváth Ágnes kijelentette: a férőhelyek negyede kihasználatlan, a befektetett betegek harmadát pedig indokolatlanul kezelik kórházban. Betegségük a krónikus betegellátásban is kezelhető lenne.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor: hiába az adventi időszak, a politikában nincs elcsendesedés

Orbán Viktor szerint a gyermekvédelemben nincs alku. A miniszterelnök a Karmelita Kolostorban adott egyórás interjút Lentulai Krisztiánnak. A kormányfő szerint Amerika békét, Európa háborút akar, és kulcsfontosságú Magyarország mozgástere a 2026-os választáson. A teljes interjút a Mandiner YouTube-csatornáján tették közzé.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.15. hétfő, 18:00
Mészáros Andor
az Eötvös Loránd Tudományegyetem BTK Történeti Intézetének docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×