Infostart.hu
eur:
388.99
usd:
331.41
bux:
108783.37
2025. december 18. csütörtök Auguszta

Tizenöt milliárd forinttal lett szegényebb Magyarország

Átutalta a Pénzügyminisztérium azt a 74 millió dollár (mintegy 15 milliárd forint) plusz perköltséget, amelyet a választott bíróság ítélt meg a Ferihegy 2/B terminál építésében és üzemeltetésében részt vevő kanadai Airport Development Corporation számára.

A minisztérium közölte: a magyar állam kötelezettségét az ítéletben megfogalmazottak szerint fizették ki.

A ferihegyi nemzetközi repülőteret üzemeltető Budapest Airport privatizációjának előkészületeként tavaly hozott a kormány határozatot arról, hogy permentesen adják el a társaságot, és a folyamatban lévő perekkel kapcsolatban a magyar állam áll helyt.

A távirati iroda információi szerint a kanadai cég 34 százaléknyi üzletrésze visszaszáll a magyar államra, és megszűnik a BAA vagyonkezelő joga is a Ferihegyi Utasterminál-fejlesztő Kft.-ben.

A kanadai vállalat azért fordult nemzetközi választott bírósághoz, mert 2001-ben a légügyi törvény módosítása nyomán egy miniszteri rendelet 2002. január 1-jétől kizárólagos jogot adott a Budapest Airport Rt.-nek a terminál üzemeltetésre.

Címlapról ajánljuk
Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Alig várták, mégis felemás lett a nagy autós engedmény német fogadtatása

Az európai, és ezen belül a német autóipar válsága kényszerítette végül az Európai Uniót, hogy módosítsa három évvel ezelőtt hozott határozatát a belső égésű motorok, azaz a benzines és a dízel meghajtású új autók 2035-től tervezett tilalmáról. Az erről szóló, egyelőre még európai parlamenti és tagállami jóváhagyásra váró javaslat Németországban máris vitát váltott ki.

Orbán Viktor: az EU nagyon veszélyes ösvényre lépett

Orbán Viktor miniszterelnök szerint az Európai Unió nagyon veszélyes ösvényre lépett azzal, hogy megkerülte az egyhangúságot a befagyasztott orosz vagyonról szóló, eddig félévente egyhangú döntést igénylő határozatoknál.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Csúnya lett a vége: nagyot esett a Nasdaq

Ázsiában többnyire emelkedtek a tőzsdék ma reggel, az európai piacokat azonban iránykeresés jellemezte napközben, az amerikai indexek pedig lefordultak délután a technológiai papírok vezetésével. A magyar tőzsde a lemaradók között volt, az OTP és a Richter húzta le a BUX-ot. Mindeközben emelkedik az olajár, miután Donald Trump elrendelte a Venezuelába érkező vagy onnan induló szankcionált olajszállító tartályhajók teljeskörű blokádját, ami új geopolitikai feszültségeket keltett a keresletet övező aggodalmak mellett.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×