Infostart.hu
eur:
385.48
usd:
328.17
bux:
109761.83
2025. december 17. szerda Lázár, Olimpia

Orbán: a Fidesz visszavonatja a megszorító csomagot

A Fidesz elnöke szerint a kormánynak nincs joga a megszorító intézkedésekhez, mert a parlamenti választásokon az ellenkezőjére kapott felhatalmazást.

Orbán Viktor a közszolgálati televízió Az Este című műsorában azt mondta: az emberek áprilisban még nem látták az ország valós helyzetét, most azonban igen.

Úgy fogalmazott: a magyar demokrácia nem tudta megvédeni magát a kormányzati hazugságoktól.

A volt miniszterelnök szerint az októberi önkormányzati választások hosszú időre utoljára adnak esélyt arra, hogy a választók véleményt mondjanak a kormány megszorító intézkedéseiről.

Orbán Viktor szerint most nem reformok történnek, hanem ismétlődnek a hazugságok.

Példaként az egészségügy átalakítását említette, ahol szerinte a betegadóval akarják megfizettetni a kormány rossz politikájának árát.

A Fidesz elnöke azt mondta: az ország válságban van, és egy válságot nem lehet az emberek akarata ellenére kezelni.

Úgy fogalmazott: az önkormányzati választások után a Fidesz visszavonatja a kormánnyal a megszorító csomagot.

Címlapról ajánljuk
Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Mészáros Andor: stabil lesz Andrej Babis kormánya, de baj esetén az ellenzékből is lehetnek támogatói

Olyan komoly a kormánykoalíció többsége, hogy ez stabil kormányzást vetít előre – értékelt az InfoRádió Aréna című műsorában Mészáros Andor, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Történeti Intézetének egyetemi docense. Beszélt arról is, mi adja Andrej Babis politikai varázsát.

Döntött az EU: kiderült, mi lesz a benzines és dízel autókkal 2035 után

Stéphane Séjourné iparpolitikáért felelős uniós biztos hangsúlyozta: az EU klímacéljai változatlanok maradnak. Mint mondta, az Európai Bizottság „pragmatikus, mégis a klímacélokkal összhangban álló megközelítést” választott, amely egyúttal „életmentő” lehet az európai autóipar számára.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Vegyesen zárt Amerika

Vegyesen zárt Amerika

Ázsiában nagy esést láthattunk ma a tőzsdéken, Európában is bizonytalan hangulatban zajlik a kereskedés: elsősorban a védelmi részvényeket ütik a befektetők, miután tegnap lezárult a berlini békecsúcs, mely során Ukrajna, Európa és az Egyesült Államok vezetői, diplomatái tárgyaltak arról, milyen módon lehetne lezárni a 2014 óta tomboló orosz-ukrán háborút. Erre reagálva nagy esésben van A Brent olaj ára, már 2021 eleje óta nem látott szitnen van a jegyzés. Eközben a magyar tőzsde felülteljesít, ráadásul izgalmakból sincs hiány, hiszen nagyot ralizik a 4iG árfolyama miután kiderült, hogy Washingtonban folytat magas szintű tárgyalásokat Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnöke. Amerikában kisebb esést jeleznek az indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×