Infostart.hu
eur:
387.22
usd:
334.59
bux:
125637.59
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián

Molnár: "350 százalékos béremelést nem tudunk ígérni, és ennél kisebbet sem"

Ezen a héten egyeztet a szakmai szervezetekkel az egészségügyi miniszter a vizitdíj adminisztrációjáról. A tárcavezető szerint még idén ki kell dolgozni a bevezetéshez szükséges jogszabályi hátteret. Molnár Lajos a traumatológusok bérezési gondjairól szólva azt mondta: nincs esély a traumatológusok által követelt 350 százalékos béremelésre.

A kormányzat tervei szerint 4 millióan mentesülnének részben vagy egészben a vizitdíj fizetése alól. Arról azonban nincs információ, hogyan és mikor kell majd fizetni, és ki adja a számlát. Az egészségügyi miniszter ezekről a kérdésekről egyeztet a szakmával.

Molnár Lajos kijelentette: fontosnak tartja, hogy a kórházi napidíjról szóló számla a kórházi zárójelentés része legyen; ezzel is szeretné elkerülni, hogy meg nem történt szolgáltatások elszámolásával kísérletezzenek az intézmények.

A traumatológusok bérezési gondjairól szólva a tárcavezető közölte: nincs esély az orvosok által követelt 350 százalékos béremelésre.

"Háromszázötven százalékos béremelést nem tudunk ígérni, és ennél kisebbet se, 250 százalékos béremelést sem tudunk ígérni - jelentette ki Molnár Lajos.

Az egészségügyi miniszter hozzátette: a traumatológusok javára, más egészségügyi szakmák dolgozóival szemben, nem lehet ilyen megkülönböztetést tenni.

A gyermektraumatológusok is csatlakoztak

Nyilatkozatban csatlakoztak a Magyar Traumatológus Társaság bérköveteléseihez a gyermeksebészek.

A társaság elnöke az InfoRádióban elmondta: ők is traumatológusok, egy cipőben járnak a "felnőtt traumatológusokkal", a bérezésünk is hasonló.

Nyilvánvaló, hogy az ügyeleti bérezésünk egészen gyalázatos, ez nem mehet így tovább. Tudjuk, hogy nem lehet a lakosságot ellátás nélkül hagyni, de valamilyen megállapodást muszáj találni - hangsúlyozta Kiss Ákos.

A Magyar Gyermeksebész Társaság elnöke szerint nagyon elkeseredett a hangulat az egészségügyben, rengetegen dolgoznak nagyon "zsenge" bérért, akár karácsonykor is.

Kiss Ákos hozzátette: szeptember 8-án lesz gyermektraumatológus kongresszus, a tagság dönti majd el, mi legyen a következő lépés.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Szakértő az iráni háborúról: a civil légi közlekedés zavaraira most nincs igazi pótmegoldás

Most nem csupán útvonalak estek ki és három kulcsfontosságú légitársaság szünetelteti a járatait, hanem egyszerűen légtérzár van – mondta Varga G. Gábor, az Egek Ura blog alapító-szerkesztője az InfoRádióban, hozzátéve: amikor a működés leáll, szinte semmi sem repülhet.

Czepek Gábor: már csak az engedélyezés hiányzik a Barátság újraindulásához az Ukrtransznafta szerint

Megtartotta első ülését a Barátság kőolajvezeték leállítása miatt létrehozott magyar bizottság. A következő lépésekről Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium miniszterhelyettese, a tárca parlamenti államtitkára számolt be. Elmondta azt is, hogy rövid határidőt szabtak Ukrajnának.
A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

A közel-keleti háború a forintot is hullámvasútra ültette

Csütörtökön is a közel-keleti háború által okozott pánik az úr a devizapiacokon, azaz folytatódik a dollár erősödése és a régiós devizák gyengülése. Mindez a piaci válságok idején megnövekedett likviditásigénnyel van összefüggésben, amely globális menedékdeviza szerepe miatt dollárvásárlásra kényszeríti a befektetőket. A pozíciózárások mellett azonban a befektetők már azt latolgatják, hogy mekkora esély van egy 2022-ben látott energiaválság megismétlődésére, illetve mely országok lennének egy ilyen krízishelyzet nyertesei és vesztesei. A forint a mai nap is gyengülő pályán van, a tegnapi korrekció után ma ismét emelkedni kezdett az euró és a dollár árfolyama.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×