Infostart.hu
eur:
362.06
usd:
310.34
bux:
150042.48
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

A Fidesz ellenzi a gáz árának emelését

A Fidesz arra kéri a kormányfőt, hogy korábbi ígéretének megfelelően vonja vissza a magyar vállalkozásokat érintő, jövő évi 8 százalékos gázáremelésre vonatkozó döntését. Az MSZP szerint a kormány elérte, hogy a gáz világpiaci árának változása a lakosságot egyáltalán ne, és az ipari nagyfogyasztókat is csak korlátozott mértékben érintse 2006-ban.

Deutsch Tamás fideszes országgyűlési képviselő az InfoRádióban úgy fogalmazott, hogy az ipari gázáremelés közvetve a családokat is érinti, mivel versenyképtelenné teszi a magyar vállalatokat az uniós gazdasági versenyben, így munkahelyek tízezreit veszélyezteti.

A politikus a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara őszi elemzésére hivatkozva azt közölte, hogy az új ipari gázáremelés 70 milliárd forint többletköltséget okozhat a cégeknek.

Az ellenzéki politikus közölte: az elmúlt három és fél évben a kormány hét alkalommal döntött a vállalkozásokat érintő gázáremelésről, ennek hatására 2002 és 2006 között 136 százalékkal emelkedett a gáz ára.

Podolák György, az MSZP frakció gazdasági munkacsoportjának vezetője úgy vélte: Deutsch Tamás nem ismeri a kabinet eddigi döntéseit, és javaslata valójában azt jelenti, hogy a földgáz megnövekedett importárát minden adófizetővel, a költségvetés adóforintjaiból fizetnék ki.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Kijevben találkoznak a „tettre készek”, tömeges mozgósításra készülhet Putyin – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Kijevben találkoznak a „tettre készek”, tömeges mozgósításra készülhet Putyin – Ukrajnai háborús híreink hétfőn

Hétfőn Kijevben találkoznak az Ukrajnát támogató országok, az úgynevezett „tettre készek koalíciójának” vezetői, hogy a segítségnyújtásról egyeztessenek. A The Wall Street Journal nyugati hírszerzési források alapján arról ír, hogy a szeptember közepi oroszországi parlamenti választásokat követően Vlagyimir Putyin orosz elnök újabb mozgósítást rendelhet el. Már most több jele van annak, hogy az erről terjedő pletykák hatására katonakorú orosz férfiak külföldre menekülnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×