Infostart.hu
eur:
383.07
usd:
326.92
bux:
0
2026. január 3. szombat Benjámin, Genovéva

Megtámadja a felsőoktatási törvényt a HÖOK

Alkotmánybírósághoz fordul a hétfőn elfogadott új felsőoktatási törvény miatt a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK).

A szervezet elnöke közölte: azt kifogásolják, hogy a jogszabály alapján létrehozandó gazdasági tanácsban az intézmény hallgatói csak akkor kaphatnak helyet, ha már rendelkeznek felsőfokú végzettséggel.

Ekler Gergely hozzátette: a HÖOK elfogadhatatlannak tartja az egyetemekre, főiskolákra 2006. szeptember 1-je előtt beiratkozó hallgatókra vonatkozó rendelkezéseket is.

A szervezet szerint az új felsőoktatási törvény nem biztosítja kellőképpen azt, hogy a tanulmányaikat a régi rendszerben megkezdő diákokról szóló szabályok a jövőben ne változzanak meg.

Arató Gergely, az oktatási tárca politikai államtitkára korábban azt mondta: sajnálatosnak tartja, hogy a HÖOK váratlanul megváltoztatta véleményét, miközben részt vett a törvény előkészítésében.

Címlapról ajánljuk
Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Erőnléti edző: veszélyes hiba túl korán sportágat választani a gyereknek

Minimalizálniuk kell a sérülések rizikóját, ez az elsődleges feladatunk – mondta az InfoRádióban Pozsonyi Zsolt erőnléti edző, aki a SportFórum Hungary konferencián arról is beszélt, fokozott sérülésveszéllyel járó nagy hiba, hogy korai a kiválasztás, vagyis túl korán döntik el, hogy egy gyerek melyik sportágat űzze.

Gyilkos bengálfáklyák okozták a svájci tüzet: itt a hatóságok részletes magyarázata a tömegkatasztrófára

Feltehetőleg pezsgősüvegekre helyezett pirotechnikai eszközök boríthatták lángba újév hajnalán a délnyugat-svájci Crans-Montana síparadicsom Le Constellation nevű bárjának mennyezetét – közölte pénteken Wallis (Valois) kanton főügyésze. Legkevesebb 47 halálos áldozat van, mintegy 80 sérült állapota válságos.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×