Infostart.hu
eur:
393.3
usd:
340.48
bux:
122107.32
2026. március 23. hétfő Emőke
Liverpool autós gázolás
Nyitókép: X / Nashra Rizvi

„Rendes család, jólnevelt gyerekek” – újabb részletek a Liverpool ünnepi menetébe hajtó ámokfutóról

Egy cégvezető, háromgyerekes családapa a liverpooli tömeggázolás gyanúsítottja. A férfi nevét a hatóságok egyelőre nem adták ki. A házához kivonuló rendőrség sokkolta a szomszédokat, akik szerint egyáltalán nem jellemző rá a tett.

Az X-en keringő álhírek után a brit média szerda este arról írt, hogy egy váratlan profilú elkövető lehet a Liverpool futballklub bajnoki címét ünneplő tömegbe hajtó férfi. Azt már korábban is közölték róla, hogy

egy fehér bőrű, 53 éves férfi, liverpooli lakos. A rendőrök szerint drog hatása alatt követte el a tettét.

A lassan napvilágra kerülő részletek azonban arra is utalhatnak, hogy a kocsiját megrongáló drukkerek miatt dühödött be az autós.

A veszélyes és drog hatása alatt történő vezetéssel és gyilkossági kísérlettel vádolt férfi továbbra is őrizetben van. Közben rendőrkocsik érkeztek abba a zsákutcába, ahol a családja ötszobás háza áll – írta a The Telegraph. A szomszédok először még viccelődtek is, hogy ismerősüket tartóztatták le, és megdöbbentek, amikor kiderült, hogy ez igaz.

A súlyos incidensben 79 ember sérült meg és szerdán még hetet ápoltak kórházban. A gyanúsított szomszédai elmondták azt is, hogy egyáltalán nem jellemző rá, ami történt.

„Annyira rendes család, olyan jólneveltek a gyerekeik”

– mondta egyikük. „Remek fickó, átjött és segített nekünk, amikor megszólalt a riasztónk. Ez egyszerűen felfoghatatlan... Lehet, hogy idegösszeomlása volt, lehet, hogy egy pillanatra pánikba esett? Elszomorító a felesége, a gyerekei, a sérült emberek miatt” – mondta egy másikuk.

A média azt is kiderítette, hogy a férfi Liverpoolban született, és egy sor vállalkozása volt. A közösségi médiás bejegyzései szerint megmászta a Kilimandzsárót, triatlonversenyeken vett részt, a Maldív-szigeteken nyaralt a családdal és egy helyi egyetemre járt.

Álhírek, találgatások kaptak szárnyra

Előzőleg légből kapott információk kezdtek terjedni az X-en. Egy felhasználó kiposztolta egy szakállas férfi profilképét, azt állítva, hogy ez a gázolót mutató első fotó, és hogy az illető nőgyülőlő „incel”, az MGTOW nevű, antifeminista, férfiszeparatista mozgalom tagja. Egy másik felhasználó a kinagyított képek alapján azon spekulált, hogy az illető „alkata, ruházata, hajviselete” alapján gyaníthatóan zsoldoskatona vagy privát biztonsági szakértő.

„Miért hazudik a média és a rendőrség?” – kérdezte. Egy további fotón egy szakállas, 20-as éveiben járó fiatalember látható – annak ellenére, hogy akkorra már kiszivárgott egy-két fotó a sofőrről, miután páran a tömegből kinyitották a kocsija ajtaját –, ezeknek a spekulációknak vetettek véget a hatóságok a gyanúsítottról szóló további információkkal.

Arról közben tovább folyik a vita, hogy

ki kell-e ilyenkor adni a gyanúsított etnikai hovatartozását?

Vannak olyan kommentelők, akik szerint ha nem lenne fehér a mostani elkövető, nem siettek volna vele, ahogy nem siettek a brit születésű, de ruandai származású Axel Rudakubana, a southporti gyilkos esetében. A hatóságok szerint azonban a közösségi izgatásra alkalmas álhírek megelőzése miatt fontos a lépés.

Címlapról ajánljuk
Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Hormuzi-szoros: Trump türelmetlen, gyorsítani próbál a NATO

Már több mint húsz ország, többségében NATO-tagországok csatlakoztak a Hormuzi-szoros hajózási biztonságának érdekében szükséges lépések kidolgozásához Donald Trump amerikai elnök sürgetésének hatására - közölte Mark Rutte, a NATO-főtitkára vasárnap amerikai médiumoknak adott interjúkban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×