eur:
410.89
usd:
392.2
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Hillary Clinton demokrata párti elnökjelölt a kampánycsapata körében egy New York-i szállodában tartott rendezvényen 2016. november 9-én, az elnökválasztás másnapján. A választást Clinton riválisa, Donald Trump republikánus párti jelölt nyerte. Clinton nyilvánosan elismerte a vereségét, és együttműködést ajánlott Donald Trumpnak.
Nyitókép: MTI/EPA/Abaca pool/Olivier Douliery

Ezért kardoskodik Hillary Clinton az európai migráció ellen

A volt amerikai elnökjelölt, egykori demokrata párti külügyminiszter és first lady szerint az európai jobboldali populisták - és persze Donald Trump - fegyvere a migránstéma a szavazók feltüzelésére, tehát a kulcs a bevándorlás megfékezése lenne.

Szokatlan helyről érkezett bírálat az Európába irányuló migráció heves indulatokat kavaró kérdésében.

Hillary Clinton, az amerikai Demokrata Párt volt elnökjelöltje és egykori külügyminiszter azt mondta:

Európának meg kell fékeznie a migrációt, hogy szembe szállhasson a jobboldali populisták által támasztott veszéllyel.

A The Guardian című brit lapnak nyilatkozva Clinton azt mondta:

az európai vezetőknek jelezniük kell, nem tudnak további bevándorlókat befogadni.

Clinton az interjúban méltatta Angela Merkel német kancellár bőkezűségét, aki több százezer gazdasági bevándorlót és menekültet engedett be az országba. Ugyanakkor arra utalt:

a bevándorlás felhergeli a szavazókat, ezzel magyarázható a brexitnépszavazás sikere és Donald Trump megválasztása is.

"Európának meg kell fékeznie a migrációt, mert ez öntött olajat a tűzre" - mondta Clinton.

"Csodálom Angela Merkel és más vezetők bőkezű és együttérző hozzáállását, de azt hiszem, Európa megtette, ami elvárható tőle", és szerinte most már világos üzenetet kell küldenie: "nem tudunk továbbra is menedéket és támogatást nyújtani".

Clinton szerint ha ezt nem teszik meg, akkor a kérdés továbbra is zavar fog okozni az európai politikai vezetésnek.

Hillary Clinton megjegyzései valószínűleg vegyes reakciókat váltanak ki. Részben amiatt, mert sokan megengedőbbnek tartják a bevándorlás kérdésében, mint egykori riválisát, Donald Trump elnököt,

részben pedig azért mert az Európai Unió országai között is heves belső vita folyik a 2015-ben érkezett 1 millió gazdasági bevándorló és menekült elhelyezéséről.

Míg egyes államok, így Németország, Olaszország és Görögország nagy terheket vettek a vállukra, addig más országok, különösen Közép- és Kelet-Európában elutasították, hogy menekülteket fogadjanak be - írja a The Guardian.

A lap szerint 2015 óta drámai módon visszaesett a bevándorlás, a téma azonban még mindig terítéken van néhány európai országban.

Clinton mellett a The Guardian más prominens balközép politikusokat is kérdezett arról, hogy miért esett vissza az általuk képviselt politika népszerűsége.

"Foglalkozni kell a jogos sérelmekkel és választ kell adni rájuk. Ezért nem lehet ma Európában anélkül választáson indulni, hogy az embernek szigorú álláspontja legyen a bevándorlásról, mert ez aggodalmat kelt az emberekben" - mondta a szintén nyilatkozó Tony Blair volt brit miniszterelnök.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség
Tudósítónktól

Az Ukrajnának szánt harci felszerelések adományozása ügyében nyomoz a szlovák rendőrség

Szlovákiában a rendőrség Szervezett Bűnözés Elleni Hivatala létrehozott egy különleges nyomozócsoportot, melynek feladata az elmúlt választási időszakban Ukrajnának adott szlovák katonai felszerelések adományozásával kapcsolatos jogsértések felderítése. A vizsgálat kiterjed az akkori védelmi minisztérium és a kormány tagjainak döntéseire.

Fontos kérések az érkező havazás miatt, mindenkit érint

Bár a meteorológiai prognózisokban mindig van némi bizonytalanság, az aktuális előrejelzések szerint november 22-én, pénteken akár nagyobb mennyiségű hó is hullhat Budapesten.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Megjött az új extraprofitadó-rendelet: így marad 2025-ben velünk a bankok, kiskercégek, biztosítók plusz sarca

Ahogyan arra számítani lehetett, megérkezett a 2025-ben még fennmaradó extraprofitadókról szóló kormánydöntés. A Magyar Közlöny csütörtök esti számában ugyanis megjelent a kormány legújabb rendelete, mely azt szabályozza, hogy miként marad velünk a bankok extraprofitadója, valamint a biztosítók és kiskereskedelmi cégek pótadója. Az eredetileg két évre ígért extraprofitadók egy jelentős része tehát négy évig hatályban marad. A kormány rendelete egyúttal azt is tartalmazza, hogy mely extraprofitadóktól szabadulhatnak meg jövőre az érintett ágazatok. Ezek szerint örülhetnek a gyógyszergyártók, a távközlési szektor cégei, valamint a megújuló energiát termelők, bányajáradék-alanyok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×