eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Unsplash.com

Letörölhették a megfigyeltek adatait, tízezrekről van szó

Anonim hekkerek feltörték egy kémprogramfejlesztő cég rendszereit.

Ha ez igaz, - márpedig az etikus hackerek által közölt adatokból arra lehet következtetni - akkor a közel 75 000 felhasználót védhettek meg a további illetéktelen megfigyeléstől - írja a TechCrunch alapján a Portfolio.

A nevezett kémprogram azzal hirdeti magát, hogy "kevesebb, mint egy csésze kávé áráért" képes mindent megfigyelni, amit az áldozat leír, lehallgatni a telefonhívásait és követni a tartózkodási helyét anélkül, hogy lelepleznék.

A WebDetetive-vel több mint 76 ezer készülék került veszélybe, az etikus hackerek pedig végül több mint 1,5 gigabájtnyi adatot töröltek az alkalmazás szervereiről.

A TechCrunch ugyanakkor független forrásból nem tudta megerősíteni az áldozatok adatainak törlését a szerverekről, egyedül hackerek által megosztott gyorsítótár-adatok utalnak erre.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Olyan fegyvert kap Ukrajna, ami elképzelhetetlen lett volna a háború előtt: ez lehet a legveszélyesebb eszköz Kijev arzenáljában

Amikor Oroszország megindította az Ukrajna elleni inváziót, Moszkva egyik elsődleges célja a megtámadott ország „demilitarizációja” volt; eddig nagyon úgy fest, hogy ez a dolog a visszájára sült el. Nem csupán arról van szó, hogy a NATO eddig gigantikus mennyiségű nehézfegyvert küldött Ukrajnának, de olyan technikai eszközöket is megkapott Kijev, melyekről korábban még csak álmodni sem mert az ukrán vezetés, ékes példája ennek az MGM-140 ATACMS harcászati ballisztikus rakétarendszer. Egy olyan technikai eszközről van szó, amely, bár abszolút nem nevezhető „háborúdöntő csodafegyvernek”, biztos megnehezíti majd az orosz haderő dolgát az általuk „különleges műveletnek” hívott invázió során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×