eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
Nyitókép: Wikipédia/Pang Kakit

Akinek lassú az iPhone-ja, vagy gyorsan merül az akkuja, annak most fizet az Apple

Az Apple elkezdi kifizetni azt az 500 millió dollárt, amelyet megítélt a bíróság az úgynevezett batterygate károsultjainak.

Az Apple-t még 2018-ban azzal vádolták, hogy szándékosan lelassítja a régebbi iPhone-okat, hogy így ösztönözze a felhasználókat arra, hogy új készüléket vegyenek. 2017 végén derült fény arra, hogy az Apple egy speciális technikát vet be a lelassításhoz. Az érintett iPhone-ok közé tartozott a 2017. december 21. előtt iOS 10 2.1 rendszeren futó iPhone 6, 6Plus, 6s Plus és SE. Egyéb eszközök közé tartozik az iOS 11.2 vagy újabb verzióját megelőző iPhone 7 és 7 Plus – írja a hvg.hu.

Később mindezt az Apple is elismerte, viszont azt állította, hogy mindezt a felhasználók érdekében tette, hogy elejét vegye a mobilok váratlan kikapcsolásának, és esze ágában sem volt a készülékvásárlás ösztönzése. 2020-ban az Apple belement abba, hogy összesen 500 millió dollárt fizet az érintett amerikai ügyfeleknek.

Az Apple végig tagadta, hogy bármiféle jogsértést követett volna el az ügyben, de beleegyezett, hogy kártérítést fizet a felpereseknek. A csoportos perben részt vevő egyes személyeknek kifizetett összeget a követelés-jóváhagyások száma határozta meg. Egyes követelések még elbírálás alatt állnak. Jelenleg úgy néz ki, hogy az egyéni felhasználóknak nagyjából 65 dollár (nagyjából 23 ezer forintnak megfelelő összeg) üti a markát.

Címlapról ajánljuk
Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Túl keveset dolgoznak a németek – vagy pont, hogy túl sokat?

Christian Lindner pénzügyminiszter a közelmúltban kifogásolta a németek munkához való viszonyát, szerinte mentalitásváltásra van szükség. Egy tanulmány szerint ugyanakkor soha ennyit nem dolgoztak a németek, mint a múlt évben. Sőt a politika közreműködésével lehetne még ennél többet is. Most akkor mi az igazság?
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

Tombol az ingatlanválság Nyugaton - aggódjunk a magyar projekthitelek miatt?

A home office miatti alacsony kihasználtság, a megemelkedett finanszírozási költségek és a gazdasági növekedés visszafogottsága válságba taszította a kereskedelmi ingatlanok, köztük az irodák piacát a fejlett országokban. Különösen az USA-ban és Németországban pánikolt be emiatt a részvénypiac, elég a New York Community Bank és a Pfandbriefbank zuhanására gondolni, amelyeknek nagy a hitelkitettségük ezen a területen. De mi a helyzet Magyarországon? Aggódhatunk mi is a kereskedelmi ingatlanokra felvett projekthitelek miatt? Az MNB ezen a héten közzétett Kereskedelmiingatlan-piaci jelentésének a megállapításait foglaljuk most össze erről, további információkért pedig érdemes eljönni a Portfolio május 14-ei Hitelezés 2024 konferenciájára, amelyen a piaci szereplők is értékelik a helyzetet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×