Infostart.hu
eur:
382.05
usd:
327.86
bux:
109558.02
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Windows-felhasználók, vigyázat: veszélyes lesz egy kedvelt verzió

Jobb azonnal frissíteni az operációs rendszert annak, akinek még Windows 10 fut a gépén, mert hamarosan biztonsági frissítések nélkül maradhat a számítógépe.

A Windows 10 esetében a nagyobb frissítőcsomagok jelenleg évente érkeznek, a legutóbbi, 22H2 számozású változat 2022 októberében érkezett meg, de most a Microsoft bejelentette, hogy a Windows 10 Home, Pro, Pro Education és Pro for Workstations kiadások esetében a biztonsági frissítés 2023. június 13. után megszűnik – írja a hvg.hu.

A Microsoft ügyfélszolgálata arra fogja kérni a velük kapcsolatba lévő felhasználókat, hogy frissítsék az eszközüket a Windows 10 újabb verziójára vagy a Windows 11-re.

A frissítés annak fényében különösen ajánlott, hogy a 21H2 a biztonsági javításoktól is búcsúzik, az utolsó ilyen csomagot szintén júniusban fogja megkapni a szóban forgó Windows 10-kiadás. Ezt követően nem lesz biztonságos a korábbi operációs rendszer használata.

A Microsoft azt is közölte, hogy amennyiben lehetséges, automatikusan elindítja majd a frissítést az újabb változatokra.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Kukásautó-kartellt csípett el a GVH, másfél milliárdos bírság lett belőle

Kukásautó-kartellt csípett el a GVH, másfél milliárdos bírság lett belőle

Újabb nagy kartellügyet zárt le a Gazdasági Versenyhivatal (GVH). Kukásautók és csatornatisztító járművek közbeszerzéseit egyeztették tiltott módon egyes gyártó cégek több éven keresztül. A kartellezésben érintett hét cég közül hatra szabott ki összesen közel 1,3 milliárd forint bírságot a GVH Versenytanácsa. Az érintett cégek egy kivételtől eltekintve együttműködtek a Versenyhatósággal és beismerték a jogsértéseket. Az ügyben rekord összegű, 270 millió forintos eljárási bírságot is kiszabott a GVH a helyszíni kutatás során beszerzett adatokhoz való hozzáférés akadályozása miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×