eur:
411.25
usd:
392.96
bux:
79229.24
2024. november 22. péntek Cecília
International Space Station Orbiting Earth. 3D Illustration.
Nyitókép: 3DSculptor/Getty Images

Magánűrállomás belsejét tervezheti a Hilton

A Voyager Space Holdings és a Lockheed Martin közösen fejlesztett űrállomásába vonták be a hotelláncot.

A Hilton a lakosztályok és az alvóhelyiségek kialakítása mellett a Voyagerrel együttműködve megvizsgálja az űrállomás és az űrhajósok fedélzeti élményeinek marketinglehetőségeit is. A cég egészen újszerű megközelítést hozhat a Starlab néven fejlesztett űrállomással kapcsolatos munkálatokba.

A partnerség az első a maga nemében a fejlesztés alatt álló magánállomások között, bár mind az űr-, mind a vendéglátóiparban már régóta téma egy űrbéli szálloda lehetősége – írja a CNBC.

"Az űrben tett felfedezések évtizedek óta pozitívan befolyásolják a földi életet, és most a Hilton lehetőséget kap arra, hogy ezt az egyedülálló környezetet kihasználva javítsa a vendégélményt, bárhová is utaznak az emberek" – mondta Christopher Nassetta, a Hilton vezérigazgatója egy nyilatkozatban. A Voyager a Lockheed Martinnal együttműködve fejleszti a Starlab űrállomást. A vállalatok célja, hogy az első Starlab már 2027-ben alacsony Föld körüli pályán mozogjon.

Az űrállomás egy azon négy közül, amelyet amerikai vállalatok építenek a NASA-val szerződve, mivel az ügynökség arra készül, hogy 2030-ban nyugdíjazza a Nemzetközi Űrállomást.

A Starlab fejlesztését támogatták a legnagyobb mértékben, mintegy 160 millió dollárral.

A Voyager komoly piaci lehetőségeket lát a Starlab kapcsán tudományos és kutatási szolgáltatások, valamint emberrel végzett űrrepülések terén. Az első Starlab-modul építését 2023 harmadik negyedévében kezdik meg a tervek szerint. A konstrukció három modul egymáshoz csatolására képes, a jövőben pedig a piaci igényeket lefedő tovább Starlabek létrehozása a cél. A vállalatot 2023-ban szeretnék bevezetni a tőzsdére is.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.22. péntek, 18:00
Bernáth Tamás
Nyugat-Balkán szakértő, a Mathias Corvinus Collegium oktatója
Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Lecsapott az Oresnyik Ukrajnára, hatalmasat hibázhatott Washington - Háborús híreink pénteken

Bár csütörtök reggel még arról szólak a jelentések, hogy Oroszország - a történelem során először - interkontinentális ballisztikus rakétával (ICBM) támadta meg Ukrajnát, mostanra az amerikai forgatókönyv vált valószínűbbé: Vlagyimir Putyin orosz elnök bejelentette, hogy egy Oresnyik közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával támadták Ukrajnát. Az is kiderült, hogy a rakéta indítása előtt harminc perccel Moszkva értesítette Washingtont, bár erre a lépésre a nemzetközi egyezmények szerint (melyekből egyébként a Kreml kilépett) csak ICBM-ek esetén lett volna szükség. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 21. 10:19
×
×
×
×