Infostart.hu
eur:
376.69
usd:
316.22
bux:
129854.13
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Egészségügyi védőmaszkokat készítenek a fogvatartottak a Hajdú-Bihar Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, Debrecenben 2020. március 26-án. Az operatív törzs feladatmeghatározása alapján napi 24 órában gyártják a védőmaszkokat. A Törökországból érkezett nyolc tonnányi alapanyag 6.6 millió szájmaszk előállításához lesz elegendő. A gyártási kapacitás jelenleg napi 33 ezer darab.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Itt az ötödik hullám, budapestiek "előnyben"

Az új fertőzöttek közül minden harmadik fővárosi, de túl sokat a vidéknek sem kell "várnia".

A Portfolio körülnézett a térképen a szerdai adatközlést követően, és az adatok újbóli romlása után már nemcsak az jelenthető ki, hogy beindult az ötödik járványhullám, hanem az is, hogy annak fészke nagy valószínűséggel Budapesten van, ugyanis minden harmadik fertőzést (29 százalék) a fővárosban regisztráltak, párhuzamosan az omikron vírusvariáns megjelentével.

Ami a számokat illeti, a fővárosban december 2. óta nem volt példa egy nap alatt 1557 új fertőzöttre, mint amennyi most volt.

A cikk megjegyzi azt is, hogy

a mintavételek 30 százaléka pozitív volt kedden, ez a szám pedig a 7 napos mozgó átlagban folyamatosan növekszik is,

miközben a járvány megbízható követését jelentő szint 5 százalék.

A portál által korábban megszólaltatott fizikus, Vattay Gábor - aki a járvány alatt a terjedés modellezésével foglalkozik - megfigyelése alapján az omikron egyébként mindig sűrűn lakott centrumokban vetette meg a lábát, és több hetes lemaradással érte el a kisebb településeket.

Vattay Gábor szerint a járványgörbe a jövő héten már meg is fogja haladni a delta hullámban elért magasságot Budapesten, de vidéken csak később lesz érzékelhető.

Címlapról ajánljuk
Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szakértő a magyar videojáték-fejlesztő cég támogatásáról: a tehetség megvan, meglátjuk, a pénz mire lesz elég

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint ezen a téren is a globális élmezőnybe törünk, ezért a kormány 1,5 milliárd forintos támogatást adott egy magyar videojáték-fejlesztő cég 4,5 milliárdos beruházásához. Az InfoRádiónak nyilatkozó szakértő szerint tehetségből van elég egy világsikerű magyar videójáték megalkotásához, az viszont kétséges, hogy 4,5 milliárd forint elég-e rá.

Orbán Viktor Szekszárdon folytatta az országjárást, és a térség polgármestereivel is tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök Lázár János építési és közlekedési miniszter társaságában Szekszárd térségének polgármestereivel tárgyalt, majd fórumot tartott: esti posztja szerint „Szekszárdon tudják: a Fidesz a biztos választás. Hétfő este annyian voltunk, hogy a végén már csak cipőkanállal lehetett beférni.”
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Emelkedik a Nasdaq és az amerikai technológiai cégek

Csúcson zártak az európai részvénypiacok és szárnyal a Nasdaq, ahogy a múlt heti mélyrepülés után újra emelkednek a technológiai vállalatok részvényei. A befektetői hangulatot ezen kívül elsősorban a negyedik negyedéves gyorsjelentési szezon friss számai és az amerikai kamatpálya alakulásával kapcsolatos várakozások határozzák meg. A magyar tőzsdén szintén új történelmi csúcsra került a Richter részvénye.  Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×