eur:
407.92
usd:
387.83
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Fertőtlenítést végző, védőruhát viselő egészségügyi alkalmazottak egy szöuli vasútállomáson 2020. február 28-án. Dél-Koreában 2020-ra emelkedett a tüdőgyulladást okozó új koronavírussal fertőzőttek száma.
Nyitókép: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

Kiderült, hány nap után jelentkeznek a koronavírus tünetei

A Johns Hopkins Egyetem kutatása szerint legkevesebb öt nap a lappangási idő, de van, akinél 11 nap után jelentkeznek az első tünetek. Emiatt indokoltnak tartják a 14 napos karantént.

A fertőzést követően átlagosan 5,1 nap után jelentkeznek az új koronavírus tünetei - állapították meg a Johns Hopkins Egyetem kutatói egy, a Belgyógyászati Krónikákban (Annals for Internal Medicine) közzétett friss tanulmányban. A lappangási idővel kapcsolatos felfedezésre 181 kínai és a világ más országaiban előfordult megbetegedés elemzése után jutottak.

A tudósok szerint amennyiben 12 napig nem mutatkoznak a tünetek, valószínűleg már nem is jelentkeznek, ez azonban nem jelenti azt, hogy az illető potenciálisan ne fertőzhetne tovább vírushordozóként - írta a BBC.

Éppen ezért a kutatók azt javasolják, hogy azok, akik potenciálisan megfertőződhettek,

legkevesebb két hétre vonuljanak önkéntes karanténba,

hogy ne adhassák tovább a fertőzést. A becslések szerint ha ezt betartják, 100 karanténba vonulóból egynél jelentkezhetnek a tünetek.

A tanulmány szerint egyébként a betegek leginkább akkor fertőznek, ha már megjelentek a tünetek.

Más kutatók arra jutottak, hogy a lappangási idő akár 24 napig is kitolódhat - írta a 24.hu. 10 ezer karanténba zárt emberből 101-nél csak a kiengedés után alakulhatnak ki a tünetek. A kutatók kiemelték: további vizsgálatokra lesz szükség, hogy pontosabban felmérjék a lappangási időt.

A köhögést és lázat okozó vírus mára világszerte több mint 114,5 ezer embert fertőzött meg, a halálesetek száma pedig 4 ezer fölé emelkedett.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 17. 15:57
2024. november 17. 10:04
×
×
×
×