Infostart.hu
eur:
390.81
usd:
337.37
bux:
121795.19
2026. március 19. csütörtök Bánk, József

Kegyetlen sport a horgászat? A halak is éreznek fájdalmat

A halak is éreznek fájdalmat - állapították meg amerikai és norvég kutatók. Az állatvédők szerint éppen ezért be kellene tiltani a horgászatot, míg a horgászok azt állítják, hogy a halaknak nem fáj, amikor kifogják őket.

A kutatás nem modellezi a horgászatot, mi ugyanis nem kenyérpirítóval fogjuk a halakat - ennyivel intézte el Mark Lloyd, a brit horgászszövetség vezetője norvég és amerikai kutatók vizsgálatait, amelyek során megállapították, hogy a halak igenis éreznek fájdalmat.

A tudósok egy csapatnyi aranyhal testére melegítőfóliákat helyeztek, és egy részüknek fájdalomcsillapító injekciót adtak. Két órával később azok a halak, amelyek nem kaptak injekciót, a félelem jeleit mutatták óvatosabbnak tűntek, mint korábban. A szakértők szerint azért, mert emlékeztek a korábban átélt rossz tapasztalataikra. "Szerintem ez bizonyítja, hogy érzik a fájdalmat" - mondta Joseph Gardner, a Purdue Egyetem munkatársa.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.20. péntek, 18:00
Selmeczi Gabriella
a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője, a népjóléti bizottság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×