393.63
364.79
0
Kozák Danuta, az aranyérmes magyar négyes tagja a női kajaknégyesek 500 méteres versenyének döntője után a világméretű koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as tokiói nyári olimpián a Sea Forest Kajak-kenu Pályán 2021. augusztus 7-én. Kozák Danuta pályafutása hatodik ötkarikás aranyérmét szerezte.
Nyitókép: Kovács Tamás

Kozák Danutánál egyetlen magyar nő sem szerzett több olimpiai aranyat

Kozák Danuta – a női K-2 500-on Bodonyi Dórával megszerzett bronza után – a négyessel megnyerte pályafutása hatodik olimpiai bajnoki címét. Ezzel csupán Gerevich Aladár előzi meg a magyar olimpikonok közül.

A tokiói játékok előtt Kozák Danuta két londoni és három riói aranyérmével összesen öt arannyal állt, a nők között a harmadik helyet foglalta el az örökranglistán Keleti Ágnes és Egerszegi Krisztina mögött. Szombat hajnalban mindkettőjüket megelőzte.

A nyári olimpiák történetében 36 sportoló szerzett eddig legalább hat aranyérmet, Kozák Danuta kilencedik nőként csatlakozott ehhez a különleges társasághoz, érdekes, hogy közülük rajta kívül még ketten, a német lovas, Isabell Werth és az amerikai úszó, Katie Ledecky szereztek aranyat most Tokióban.

A kajak-kenu sport szereplői közül mindössze a német legenda, Birgit Fischer (8 arany, 4 ezüst) nyert több aranyérmet, mint Kozák Danuta. A magyar bajnoknő 6–1–1-es olimpiai éremsora megegyezik a sportág legsikeresebb férfi versenyzőjéével, a svéd Gert Fredrikssonéval.