eur:
407.46
usd:
386.8
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
A dél-koreai Lim Szihjon ünnepel, miután új világcsúcsot állított fel a 2024-es párizsi nyári olimpia női egyéni íjászversenyének rangsorolójában a párizsi Invalidusokban 2024. július 25-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Caroline Brehman

Megszületett a párizsi olimpia első világcsúcsa

A dél-koreai Lim Szihjon ért el rekordot a női íjászok csütörtöki rangsoroló versenyében.

A 21 esztendős íjász 694 pontra javította honfitársa, Kang Csejung öt évvel ezelőtti világrekordját (692), valamint 14 ponttal felülmúlta a szintén dél-koreai An Szan olimpiai csúcsát (680), amely három éve Tokióban született.

Lim a jelenlegi világranglista második helyezettje, aki a 2023-as világbajnokságon csapatban aranyérmes, egyéniben pedig bronzérmes volt.

„Ez az első olimpiám, ezért mindent bele akartam adni – mondta. „Felkészültem rá. Aztán csak próbáltam élvezni. Az eredmény jött magától.”

Csak két íjász – mindketten férfi – ért el valaha ennél jobb eredményt.

A sportágban egyeduralkodónak számító dél-koreai női válogatott megfiatalított gárdával érkezett Párizsba, az egyetlen nemzetközi tapasztalattal rendelkező íjásza Lim Szihjon. Ugyanakkor nagyon jól lőtt Nam Szuhjon is, aki a második legjobb eredményt érte el, 688 pontot, ami szintén jobb volt, mint a tokiói ötkarikás rekord. A harmadik dél-koreai, Dzseon Hunjang a 13. eredményt érte el.

A rangsoroló után mind a 64 versenyző versenyben marad, de összepárosítják őket az egyenes kieséses szakaszra. A legjobb, vagyis az első a 64. helyezettel, a második a 63. helyezettel kezd és így tovább.

Íjászatban a női egyéni verseny döntőjét augusztus 3-án rendezik.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 18. 04:00
×
×
×
×