Infostart.hu
eur:
354.08
usd:
303.86
bux:
0
2026. június 1. hétfő Tünde

A spanyolok már nyertek egy meccset az Eb-n az elődöntőjük bírójával

A szlovén Slavko Vinčić vezeti a labdarúgó Európa-bajnokság keddi elődöntőjét, a Spanyolország–Franciaország-mérkőzést.

A 44 éves szlovén játékvezető két meccset dirigált eddig a németországi tornán, ebből az első a magyar–svájci csoporttalálkozó volt, Kölnben. Ugyancsak ő vezette a Spanyolország–Olaszország-összecsapást.

Érdekes, hogy 2021-ben is vezetett a spanyoloknak az Eb-n, akkor a svédek elleni meccsüket. Napjaink egyik legfoglalkoztatottabb sztárbírója, 2022-ben ő dirigálta az Európa-liga döntőjét, néhány héttel ezelőtt pedig a Real Madrid–Borussia Dortmund BL-döntőt, amelyen az utolsó pillanatokban a spanyolok javára kedvezett egy akció megállításával.

Slavko Vinčić azzal, hogy megkapta a müncheni elődöntőt – legalábbis a szokások szerint – biztosan elesett a döntőtől.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter rendkívüli tájékoztatója a Sándor-palotánál
cikkünk frissül

Magyar Péter rendkívüli tájékoztatója a Sándor-palotánál

Az április 12-ei országgyűlési választások óta Magyar Péter rendre felszólítja Sulyok Tamás köztársasági elnököt, hogy távozzon hivatalából, erre határidőként május 31-et jelölte meg. Június 1. van, a kormányfő az államfői hivatal előtt tart rendkívüli sajtótájékoztatót. Tartson velünk, cikkünk frissül!

Tisztítótűz, kisöprés, kirakatperek, bebörtönzések – példák a rezsimváltás utáni elszámoltatásokra

Demokratikus országokban az elszámoltatás általában kirakatperek keretében zajlik, és a kezdeményezők leginkább a demokrácia erősségét próbálják ezzel bizonyítani – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Európa Stratégia Kutatóintézetének kutatója. Csepeli Réka szerint bizonyos esetekben tisztítótűzre van szükség ahhoz, hogy el lehessen kezdeni építeni egy új, tisztább rendszert.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×