2024. június 26. szerda János, Pál
SAINT PETERSBURG, RUSSIA - JULY 02: Xherdan Shaqiri of Switzerland scores their sides first goal during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Switzerland and Spain at Saint Petersburg Stadium on July 02, 2021 in Saint Petersburg, Russia. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)
Nyitókép: Alexander Hassenstein/Getty Images

A spanyolok a tizenegyespárbajban felülmúlták a hősies svájciakat

Spanyolország jutott tovább a labdarúgó Európa-bajnokság első, szentpétervári negyeddöntőjéből, miután tizenegyespárbajban legyőzte Svájcot.

2021.07.02. 20:44

Spanyolország nyerte a tizenegyespárbajt

Az öt spanyolból hárman, a négy svájciból egyedül Gavranovic szerzett gólt, így Spanyolország jutott az elődöntőbe. Svájc nem tudott egymás után két szétlövést megnyerni.

2021.07.02. 20:31

120 perc után 1-1

Vége a 120 percnek, tizenegyesek döntenek. A svájciak az előző fordulóból így léptek tovább. A svájciak mentális előnyben vannak, de példátlan az Eb-k történetében, hogy egy csapat kétszer is továbbjusson szétlövésben.

2021.07.02. 20:20

Heroikus svájciak

Marcos Llorente 11 méteres lövésébe Rodriguez belevetődött. Utána Olmo lövését védte Sommer, ez volt a spanyolok 22. kapura lövése a mérkőzésen. Beállt Thiago Alcantara is.

2021.07.02. 20:12

Vége a hosszabbítás első felének

Sommer mindent védett, letelt az első tizenöt perc.

2021.07.02. 20:05

Futószalagon a spanyol helyzetek

Óriási fölényben a spanyol csapat, a svájciak kétségbeesetten védekeznek, ellentámadásokra már nincsen erejük. Moreno hétméteres lövését Sommer nagy bravúrral védte.

2021.07.02. 19:58

Moreno ziccert hagyott ki

Jordi Alba beadása után, Gerard Moreno, lesgyanús helyzetből, de ziccerből, a kapu mellé vágta a labdát.

2021.07.02. 19:50

Letelt a rendes játékidő

Letelt a négy perccel meghosszabbított rendes játékidő, rövid pihenő után 2x15 perc hosszabbítás következik.

2021.07.02. 19:38

Petkovic újabb cseréi

Gavranovic és Sow is beállt a svájciakhoz, Seferovic és Shaqiri, két sztár lement.

2021.07.02. 19:36

Fordulat: kiállítás a svájciaknál

Remo Freuler nyújtott lábbal belecsúszott Gerard Morenóba, azonnali piros lapot kapott.

SAINT PETERSBURG, RUSSIA - JULY 02: Remo Freuler of Switzerland is shown a red card by Match Referee, Michael Oliver during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Switzerland and Spain at Saint Petersburg Stadium on July 02, 2021 in Saint Petersburg, Russia. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)
Micael Oliver határozottan felmutatta a piros lapot Remo Freulernek. (Fotó: Alexander Hassenstein/Getty Images)

2021.07.02. 19:26

Shaqiri kiegyenlített

Laporte és pau Torres bizonytalankodott a balhátvéd helyén, Freuler középre adta a labdát, Shaqiri pedig a kapu jobb sarkába lőtte a labdát, 1-1. A Liverpool csatárának ez már a harmadik gólja volt a tornán.

2021.07.02. 19:21

Zuber helyzete

Az eddig elsősorban a gólpasszaival jeleskedő Steven Zuber egy kontra végén még kapura segítette a labdát, nem volt ziccer, Unaí Simon védett.

2021.07.02. 19:13

Zakaria: majdnem

Denis Zakaria nyolc méterről kapura fejelt, de a labda a jobb alsó sarok mellé szállt. Majdnem jóvátette a gól előtti hibáját, majdnem betalált még egyszer, ugyanabba a kapuba.

2021.07.02. 19:12

Morata számára befejeződött a negyeddöntő

A Juventus csatárát Gerard Moreno váltotta.

2021.07.02. 19:11

Shaqiri ravaszkodott

Xherdam Shaqiri megpróbálta egyból a rövid sarokba csavarni egy szögletnél a labdát, de az oldalhálót találta el.

2021.07.02. 19:03

Dani Olmo beszállt a második félidőre

Az ezúttal a korábbinál gyengébben játszó Sarabia helyére Dani Olmo állt be a spanyolokhoz. Egy perc alatt lövőhelyzetbe került, de az akció lesről indult, Sommer pedig egyébként is védett.

2021.07.02. 18:38

Kicsit aktívabbak a svájciak

Az elmúlt percekben többet van a svájciaknál a labda, de a kapura nem veszélyesek. Akanjinak akadt egy fejese, de a labda elkerülte Unaí Simon kapuját. A megsérült Embolo helyére beállt Ruben Vargas különösen aktív.

2021.07.02. 18:26

Azpilicueta fejjel veszélyeztetett

A Chelsea hátvédje erőszakosan fogott helyet magának, aztán Akanji mellett kapura fejelt, Sommer védett. Nagy fölényben a spanyolok, körülbelül 75 százalékban birtokolják a labdát.

2021.07.02. 18:23

Az előző két bejegyzés "sztornó"

Érdekes statisztikákat veszítettünk el azzal, hogy az UEFA mégis csak Zakaria öngóljának ítélte a vezető találatot. Így viszont tovább növekedett a torna öngóljainak a száma, most tíznél tartunk, 124 találatból.

2021.07.02. 18:19

Rekordközelben a spanyolok

Eddig hét spanyol játékos szerzett gólt az Euro 2020-on, ennél több egy nemzetbeli gólszerzője csak a németeknek volt, 2012-ben, nyolc

2021.07.02. 18:14

Jordi Alba szerencsét hozhat

Az UEFA szerint a barcelonai balhátvéd a gólszerző, így ez neki a nyolcadik gólja a Vörösben (La Roja). Fontosabb: ha ő gólt rúgott válogatott mérkőzésen, soha nem kaptak ki a spanyolok. A mostani előtt legutóbb 2017-ben szerzett gólt a válogatottban – Szentpéterváron.

2021.07.02. 18:09

Vezet egy öngóllal a spanyol csapat

Jordi Alba a tizenhatoson kívülről rúgott labdájába a Granit Xhaka helyére a csapatba került Denis Zakaria rosszul nyúlt bele, róla került az a hálóba. Sommer tehetetlen volt. Az UEFA egyelőre Jordi Albának adta a találatot, de ez egy öngól volt. Ez volt a meccs első kapura menő lövése.

Szentpétervár, 2021. július 2.
MTI/AP pool/Dmitrij Loveckij
Szentpétervár, 2021. július 2. A spanyol Jordi Alba (j) csapattársával, Alvaro Moratával ünnepel, miután gólt szerzett a koronavírus-járvány miatt 2021-re halasztott 2020-as labdarúgó Európa-bajnokság negyeddöntőjének Svájc - Spanyolország mérkőzésén Szentpéterváron 2021. július 2-án. MTI/AP pool/Dmitrij Loveckij

2021.07.02. 18:02

Fehérek a pirosak ellen

A svájciak tiszta pirosban, a spanyolok tiszta fehérben játszanak.

2021.07.02. 17:51

Angol játékvezető dirigál

A mérkőzést az angol Michael Oliver vezeti. Mindössze 36 éves, 2018 óta vezet meccseket a legszűkebb elitben. A marca megjegyezte róla, hogy ő állította ki Gianluigi Buffont 2018-ban, a Bernabéuban, a Real Madrid–Juventus Bajnokok Ligája-mérkőzésen.

2021.07.02. 17:06

Megvan a két összeállítás

Svájc: Sommer – Elvedi, Akanji, Rodriguez – Widmer, Freuler, Zakaria, Zuber – Shaqiri – Embolo, Seferovic. Spanyolország: Unai Simón – Azpilicueta, Laporte, Pau Torres, Jordi Alba – Busquets, Koke, Pedri – Ferran Torres, Sarabia, Morata. Luís Enrique végül még kihagyta Eric Garcíát és Pau Torrest állítja a csapatba.

2024.06.26. szerda, 18:00