Infostart.hu
eur:
382.78
usd:
328.32
bux:
0
2025. december 5. péntek Vilma

Nézze meg Jefferson-Wooden őrületes futását!

Melissa Jefferson-Wooden minden idők ötödik legjobb eredményével, 10.65 másodperccel nyerte a női 100 méteres síkfutást Eugene-ban, az Egyesült Államok atlétikai bajnokságának pénteki versenynapján.

A második helyen Kayla White (10.84), a harmadikon pedig Aleia Hobbs (10.92) végzett. A szám világcsúcsát 1988 óta a néhai Florence Griffith-Joyner tartja 10.49 másodperccel.

A tavaly Párizsban olimpiai bronzérmes Jefferson-Wooden idei legjobbja eddig 10.73 volt, pénteki időeredménye pedig megegyezik a jamaicai Shericka Jackson, valamint az amerikai Marion Jones és a világbajnoki címvédő Sha'Carri Richardson egyéni rekordjával.

Utóbbi az előfutamban még elindult, az elődöntőtől azonban visszalépett. Döntése minden bizonnyal összefügg azzal, hogy az USA Today éppen pénteken hozta nyilvánosságra rendőrségi ügyét. Richardsont egy héttel ezelőtt a Seattle-Tacoma repülőtéren letartóztatták és egy éjszakát őrizetben töltött, mert meglökte barátját, a szintén síkfutó Christian Colemant, és megrángatta a hátizsákját. Coleman nem tett panaszt az ügyben, sőt azt sem akarta, hogy sértettnek tekintsék. Az Egyesült Államok Atlétikai Szövetsége közölte, hogy tud az esetről, de nem kommentálja azt.

Az országos bajnokságon a férfi 100 métert Kenneth Bednarek nyerte 9.79 másodperces egyéni csúccsal, a szezon második legjobb eredményével. A párizsi olimpia 200 méteres ezüstérmese Courtney Lindseyt (9.82) és T'Mars McCallumot (9.83) előzte meg. Mindhárman csatlakozhatnak a címvédő Noah Lyleshoz és ott lehetnek a szeptemberi tokiói világbajnokságon. Lyles visszalépett az elődöntőtől, hogy a 200 méterre összpontosíthasson.

Címlapról ajánljuk

Kiderült, mennyivel változik a táppénz és a gyed januártól

Mintegy 31 ezer forinttal, bruttó 322 ezer forintra emelkedik a minimálbér január elsejétől a szakszervezetek és a munkáltatók megállapodása szerint. Több juttatás, köztük a táppénz, az álláskeresési járadék, a gyed és a gyod összege is emelkedik.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Drónok veszélyeztették Zelenszkij életét, Ukrajna egyik legnagyobb városa ellen készül orosz offenzíva – Háborús híreink pénteken

Egy ír hadihajó több drónt észlelt Volodimir Zelenszkij repülőgépének útvonala közelében, az ukrán elnök Dublinba érkezésekor. A drónok pontosan akkor és ott repülhettek el, ahol az ukrán elnök útvonala az eredeti tervek szerint vezetett volna. Oroszország nagyobb offenzívára készül, azzal a céllal, hogy elfoglalják Odesszát és Mikolaivet, elvágják Ukrajnát a Fekete-tengertől – írta meg két orosz katonai elemzőre hivatkozva az orosz MK.ru. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×