Infostart.hu
eur:
381.85
usd:
325.06
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Bognár György, a Paks vezetőedzője a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában játszott Debreceni VSC - Paksi FC mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2023. november 12-én.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Akarata ellenére tett szívességet a Paks a másik két bajnokesélyesnek

A hajráig kézben tartotta a meccset a hosszú ideje veretlen, így bajnokesélyesként előlépett Paks, ezúttal azonban nem nyert a labdarúgó NB I szombati játéknapján.

A Magyar Kupa-címvédő Paks 1-1-es döntetlent játszott szombaton a Zalaegerszeg vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójában. A ZTE pályaválasztóként egymás után harmadszor végzett döntetlenre a bajnokságban, amelyben immár öt meccs óta nyeretlen. A Paks veretlenségi sorozata ugyanakkor kilenc tétmérkőzést számlál.

Labdabirtoklásban láthatóan jobb volt az első félidőben a hazai együttes, amely a mezőnyfölény ellenére nem tudta veszélyeztetni a válogatott kerettag Szappanos Péter kapuját. A helyzetek kialakításánál ugyanis problémákba ütközött a Zalaegerszeg, leginkább azért, mert a támadóharmadban rendre pontatlanok voltak az átadások. A Paksnak ugyanakkor voltak kísérletei, sőt, a 28. percben meg tudta szerezni a vezetést, amelyet a szünetig meg is őrzött.

Fordulás után annyiban változott a játék képe, hogy a vendégek nem erőltették túlságosan a támadásokat, miközben a Zalaegerszeg már nemcsak többet birtokolta a labdát, hanem egyre veszélyesebbé is vált. A Paks kapujára gyakorolt nyomás a hajrában érett góllá, a hat perccel korábban csereként beállt Krajcsovics Ábel pályafutása első ZTE-találatát szerezte. Az utolsó percekre ennek köszönhetően felpörgött a mérkőzés, nagyobb lett az iram, s mindkét együttes megpróbált a győzelmet érő gólért hajtani. Végül egyikük sem járt sikerrel, így egy-egy ponttal gazdagodtak.

OTP Bank Liga, 25. forduló:

Zalaegerszegi TE-Paksi FC 1-1 (0-1)

Zalaegerszeg, 2366 néző, v: Derdák

gólszerzők: Könyves (28.), illetve Krajcsovics (81.)

sárga lap: Szendrei (59.), Evangelu (87.), illetve Lenzsér (24.), Hinora (54.), Ádám (70.), Horváth K. (86.)

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, menetelnek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugranak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódik az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×