Infostart.hu
eur:
376.8
usd:
318.89
bux:
126534.75
2026. március 1. vasárnap Albin
Faluvégi Dorottya a női kézilabda olimpiai selejtezőtorna 1. fordulójában játszott Magyarország - Nagy-Britannia mérkőzésen a debreceni Főnix Arénában 2024. április 11-én.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Revansot vettek a magyar lányokon a franciák

A magyar női kézilabda-válogatott 26-22-re kikapott a világbajnok, olimpiai ezüstérmes Franciaország vendégeként szombati felkészülési mérkőzésen, Tremblay-en-France-ban.

A két együttes csütörtökön Toulonban is megmérkőzött egymással, akkor Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány - a részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő - együttese 30-27-re győzött, ezzel 14 esztendő után kerekedett újra riválisa fölé.

Ezúttal a franciák szerezték az első gólt - csütörtökön egyszer sem vezetett a házigazda -, a két nappal korábbinál jóval pontosabb befejezéseikkel ezúttal nem hagyták villogni az akkor szenzációsan védő Szemerey Zsófit. A védekezés javulásával aztán Szemerey is belelendült, ez egy tízperces francia gólcsendet eredményezett, 5-0-s sorozattal fordított és 12-8-ra el is lépett a magyar válogatott, innen tudott egy találatra zárkózni a pihenőig a világbajnok.

Szemerey büntetővédésével kezdődött a második félidő - ez volt a harmadik francia hétméteres, amit hárítani tudott -, az első félideinél lassabb tempóval kezdődő játékrészből öt perc csorgott le, mikor visszavette a vezetést a házigazda (16-15); sok volt a hiba mindkét részről ebben a periódusban. Noha vezettek 19-17-re is a franciák, kiegyenlített eredménnyel jutottak el a hajráig a felek, miközben a magyar együttesben főleg azok kaptak már lehetőséget, akiknek az első mérkőzésen kevés játékperc jutott. Az utolsó hat perchez érve még döntetlen volt az állás (22-22), innen viszont már csak a francia csapat talált be.

Ez volt a két együttes 56. egymás elleni mérkőzése, magyar szempontból 31 győzelem, két döntetlen és 23 vereség a mérleg.

Szemerey nyolc, a cserekapus Bukovszky Anna öt francia kísérletet hárított. Hatadou Sako, a Győr francia hálóőre négy, az őt váltó Floriane André 13 magyar lövést védett. Orlane Kanor, az FTC balátlövője ötször volt eredményes, Océane Sercien-Ugolin, a Debrecen jobbátlövője nem talált be.

A november 28-tól december 15-ig tartó, magyar-osztrák-svájci közös rendezésű kontinensviadal előtt Tatabányán a szlovák és az ukrán válogatott ellen játszik felkészülési mérkőzést Golovin Vlagyimir együttese.

(Címlapképünk illusztráció.)

Címlapról ajánljuk
Az iráni állami média is megerősítette Ali Hamenei halálát

Az iráni állami média is megerősítette Ali Hamenei halálát

Megerősítette az iráni állami média is, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfőbb vallási és politikai vezetője meghalt az amerikai-izraeli légicsapásokban.

Orbán Viktor: ebben a vármegyében a cél nem a kétharmad, hanem a három harmad

Tizenegyedik állomására ért a kormánypártok háborúellenes gyűléssorozata, ezúttal Esztergomban gyűltek össze a DPK-sok. A miniszterelnök ismét beszédet mondott és kérdésekre válaszolt. Beszámolt arról is, hogyan tervezik megtörni Ukrajna olajblokádját, mennyi idő kellene a százhalombattai finomító más olajra való átállításához. Beszámolt arról is, hogy kiépült a magyar drónvédelmi rendszer.
inforadio
ARÉNA
2026.03.01. vasárnap, 18:00
Kis-Benedek József
biztonságpolitikai szakértő
Magyarok millióinak a lakásügyébe nyúlt bele a kormány, tömegek mozdulnak meg heteken belül

Magyarok millióinak a lakásügyébe nyúlt bele a kormány, tömegek mozdulnak meg heteken belül

Idén márciusban már harmadik alkalommal kap extra felmondási és szerződéskötési lehetőséget 3,3 millió hazai lakásbiztosítás gazdája, függetlenül eddigi biztosítása fordulónapjától - a kampány ma indul. A biztosítottak számát az eddigi tapasztalatok alapján nem igazán, a hazai ingatlanállomány biztosítottságát azonban jelentősen emelheti az egy hónapos akció, amely egyre kevésbé a biztosítók közötti díjversenyről, sokkal inkább a fedezetekről és a szolgáltatási minőségről szólhat. A témával a piaci szakértők segítségével kiemelten foglalkozunk a Portfolio közelgő Biztosítás 2026 konferenciáján is, érdemes regisztrálni a szakmai rendezvényre.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×