2024. augusztus 31. szombat Bella, Erika
MONZA, ITALY - AUGUST 31: Lando Norris of Great Britain driving the (4) McLaren MCL38 Mercedes and Oscar Piastri of Australia driving the (81) McLaren MCL38 Mercedes in the Pitlane during qualifying ahead of the F1 Grand Prix of Italy at Autodromo Nazionale Monza on August 31, 2024 in Monza, Italy. (Photo by Bryn Lennon - Formula 1/Formula 1 via Getty Images)
Nyitókép: Bryn Lennon - Formula 1/Formula 1 via Getty Images

McLarenes első sor Monzában

Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb a Forma–1-es Olasz Nagydíj szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről Monzában.

Az összetett második helyén álló 24 éves pilótának ez az idei negyedik, pályafutása ötödik pole pozíciója, miközben a világbajnoki pontversenyben vezető, címvédő Max Verstappen (Red Bull) csak a hetedik helyről startolhat.

Norris mellől csapattársa, az ausztrál Oscar Piastri vághat neki a viadalnak, míg a harmadik rajtkockát George Russell, a Mercedes brit versenyzője foglalja majd el.

A hazai közönség előtt szereplő Ferrari versenyzői közül a monacói Charles Leclerc a negyedik, a spanyol Carlos Sainz Jr. pedig az ötödik starthelyet szerezte meg. Sainz mellől a hétszeres vb-győztes Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája rajtol, míg Verstappennel egy sorban a másik Red Bullt vezető mexikói Sergio Pérez várja a rajtjelet.

A Williamsnél most bemutatkozó argentin Franco Colapinto pályafutása első F1-es időmérőjén a 18. rajtkockát szerezte meg.

Az 53 körös Olasz Nagydíj vasárnap 15 órakor rajtol.

Elképesztő csúcsokat döntöget világszerte a szerencsejáték-ipar

Egyre jelentősebb a szerencsejátékok gazdasági súlya, Máltán például a bruttó hazai termék (GDP) tíz százalékát teszik ki – állapítja meg az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzése. A tanulmány szerzője, Fetter Bálint az InfoRádióban elmondta: Magyarországon az online lottó az online kaszinók és az online sportfogadás népszerűségét is messze túlszárnyalja.
2024.09.02. hétfő, 18:00