Infostart.hu
eur:
393.27
usd:
339.87
bux:
122107.32
2026. március 21. szombat Benedek
Póta Georgina az osztrák Sofia Polcanova elleni mérkőzésén az asztaliteniszezők WTT Champions versenyének első fordulójában a budapesti BOK Csarnokban 2022. július 18-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Póta Georgina belehúzott a sorsoláson, ázsiai szupersztáron keresztül kellene nyolcaddöntőbe jutnia

A magyar játékos a negyedik helyen kiemelt dél-koreai Sin Jubinnel csap majd össze a női egyes második fordulójában a párizsi olimpia asztalitenisz-tornáján.

A 39 éves, kétszeres Európa-bajnok magyar játékos szombaton nagyszerű győzelemmel kezdte ötödik ötkarikás szereplését, 1:3-ról fordítva 4:3-ra diadalmaskodott a német-kínai Shan Xiaona ellen. Az, hogy ki lesz a következő riválisa, csak hétfőn (ma) derült ki, ugyanis Sin Jubin és az ausztrál Melissa Tapper csak most lépett először asztalhoz.

Kettejük párharca a papírformának megfelelően alakult, a női párosban világbajnoki ezüstérmes, 20 éves ázsiai négy szettben nyert, így ő jutott a 32 közé.

A női egyes második fordulója már hétfőn este elkezdődik, Póta várhatóan kedden vagy szerdán lép legközelebb asztalhoz.

Sin Jubin a nyolcadik, Póta a 71. helyen áll a világranglistán.

Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor a CPAC budapesti rendezvényén: az európai demokrácia haldoklik

Megkezdődött az ötödik CPAC Hungary, amelyen olyan neves vendégek egész sora jelenik meg, mint Geert Wilders, a holland PVV elnöke, Mateusz Morawiecki, Lengyelország korábbi miniszterelnöke, Alice Weidel, a német AfD társelnöke, Santiago Abascal, a spanyol VOX elnöke vagy Javier Milei, Argentína elnöke. Donald Trump videóüzenete után a nyitóbeszédet Orbán Viktor magyar miniszterelnök tartotta.
inforadio
ARÉNA
2026.03.23. hétfő, 18:00
Varju László
a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselője, a párt képviselőjelöltje
Ilyen rakétatámadás még nem volt: Irán új szintre lépett, miközben Amerika és Izrael nukleáris létesítményt bombázott - Híreink az iráni háborúról szombaton

Ilyen rakétatámadás még nem volt: Irán új szintre lépett, miközben Amerika és Izrael nukleáris létesítményt bombázott - Híreink az iráni háborúról szombaton

Donald Trump péntek este - a tőzsdék zárását követően - azt írta, hogy fontolgatja az Egyesült Államok Irán elleni háborújának fokozatos leépítését, mivel az amerikai hadsereg „nagyon közel” áll a kitűzött célok eléréséhez. Eközben az Egyesült Államok harminc napra felfüggesztette az iráni kőolaj tengeri vásárlására vonatkozó szankciókat, aminek célja az amerikai-izraeli-iráni konfliktus nyomán megugrott olajárak enyhítése. A lépések egyelőre nem hatották meg Iránt: a perzsa állam szombatra virradóra több ballisztikus rakétával támadta Izraelt, valamint egy az Indiai-óceánon található amerikai-brit katonai bázist is, ami nagy meglepetést okozott. Amerika és Izrael válaszul szombat reggel megtámadta a natanzi urándúsító létesítményt. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×